Bydgoszcz
8C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 8 • L 7
8C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNarkotyki w mieszkaniu na Szwederowie. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę
28.05.2020 | 15:57

Narkotyki w mieszkaniu na Szwederowie. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Na zdjęciu: Zabezpieczone narkotyki i pieniądze podczas policyjnej akcji na Szwederowie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli narkotyki w mieszkaniu 25-latka ze Szwederowa. Jak się okazuje, mężczyzna jest dobrze znany kryminalnym. – Kilkukrotnie był zatrzymywany w związku z popełnianymi przestępstwami – mówią.

Czynności w tej sprawie prowadzili policjanci zwalczający przestępczość narkotykową. – Ustalili, że mieszkaniec Szwederowa ma w mieszkaniu produkowane przez siebie tzw. dopalacze, a także inne środki narkotyczne – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze zauważyli, że 25-latek po wyjściu z mieszkania wsiadał pod blokiem do taksówki. Kryminalni podbiegli do pojazdu, zatrzymując mężczyznę. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili i zabezpieczyli ponad 27 gramów suszu roślinnego w postaci tzw. „maczanki”, 9 g suszu roślinnego, preparaty służące do produkcji „maczanki”, 5 doniczek z uprawą konopi indyjskich w początkowej fazie wzrostu, a także wagę elektroniczną, pieniądze i telefon komórkowy. – Przeprowadzone wstępne badania ujawniły, że ujawniony susz roślinny to marihuana – dodaje Kowalska.

Zatrzymanego 25-latka doprowadzono na przesłuchanie. – Policjanci ze Szwederowa przedstawili mu zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich – mówi podkom. Lidia Kowalska. Jednak jak słyszymy, zarzuty wobec mężczyzny mogą się zwiększyć. Wszystko zależeć będzie od wyników ekspertyzy w kwestii tzw. „maczanki”, którą ma dostarczyć policyjne laboratorium. 25-latek jest znany policjantom, w przeszłości był przez nich zatrzymywany kilkukrotnie w związku z popełnianymi przestępstwami.

Na razie, wobec niego zastosowano policyjny dozór. Za zarzucane mu czyny, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści