Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Narkotyki przechwycone przez bydgoskich kryminalnych. Na Glinkach wpadło dwóch młodych mężczyzn

Dodano: 01.03.2023 | 06:00

Na zdjęciu: Podczas akcji kryminalni z bydgoskiej komendy zabezpieczyli niemal pół kilograma marihuany.

Fot. KMP Bydgoszcz

Niemal pół kilograma narkotyków zabezpieczyli podczas akcji funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością narkotykową i pseudokibiców bydgoskiej komendy. Do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn, a jeden z nich – decyzją sądu – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do akcji zatrzymania doszło w ubiegły wtorek (21 lutego). Policjanci z bydgoskiej komendy pojechali na Glinki, gdzie mieszkał zatrzymany mężczyzna. – Po przyjeździe na miejsce zauważyli, jak z posesji wychodzi podejrzewany mężczyzna i kieruje swoje kroki do zaparkowanych nieopodal pojazdów, po czym rozmawia z kierowcą volkswagena, a następnie podchodzi do bmw – mówi sierż. Oskar Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Jak dodaje, sytuacja zaciekawiła kryminalnych, którzy od razu postanowili skontrolować obu mężczyzn. – Funkcjonariusze od razu zauważyli zdenerwowanie obu mężczyzn i postanowili to sprawdzić – podkreśla Nowak. Szybko okazało się, że w volkswagenie ujawniono kartony z suszem roślinnym i trzy telefony, zaś w bmw zawiniątka z tego samego rodzaju środkami, ponadto w mieszkaniu 21-latka zabezpieczono woreczek strunowy z tą samą substancją, a także pieniądze w wysokości kilku tysięcy złotych.

– Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że wszystkie zabezpieczone środki to marihuana – precyzuje sierż. Oskar Nowak i zaznacza, że dokładne wyniki badań będą znane niebawem, bo zabezpieczone narkotyki przekazano do szczegółowej analizy do laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Obaj mężczyźni, tj. 21- i 23-latek zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat, gdzie postawiono im zarzuty. Młodszy z mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków, zaś starszy za ich posiadanie w znacznej ilości. Jakby tego było mało, okazało się, że 23-latek ma jednocześnie orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Bydgoscy śledczy postanowili skierować do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 23-latka. Sąd się do niego przychylił, co oznacza, że mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące, a za zarzucane mu czyny grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments