Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNarkotykowe żniwa odwołane przez policjantów
11.07.2017 | 17:55

Narkotykowe żniwa odwołane przez policjantów

Plantacja została zlikwidowana.

Na zdjęciu: Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli ponad 1400 krzewów konopi indyjskich.

Fot. Policja.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli ponad 1400 krzewów konopi indyjskich. Zakazane rośliny rosły na polu w jednej z podbydgoskiej miejscowości. Do sprawy został przesłuchany 48-latek.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. Z ich wiedzy wynikało, że w jednej z podbydgoskiej miejscowości może znajdować się plantacja konopi indyjskich. Funkcjonariusze precyzując swoje informacje ustalili, że krzewy rosną na polu, skąd młode osoby zaopatrują się w marihuanę.

Wczoraj (10.07.2017) po południu kryminalni przystąpili do realizacji i pojechali sprawdzić wytypowane miejsce. Tam wszystko się potwierdziło. Na polu, wśród roślin, rosły krzewy konopi indyjskich w różnym stanie rozrostu. W pobliżu znajdowały się urządzenia nawadniające. Na miejsce przyjechali technicy kryminalistyki, którzy razem z kryminalnymi zabezpieczyli rośliny.
Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 1430 krzewów. Do sprawy został przesłuchany 48-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę konopi może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.


Podobne wpisy

Powiązane treści