Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINasi kucharze i cukiernicy oczarują Rzym i Watykan, a może nawet samego papieża
14.12.2015 | 20:47

Nasi kucharze i cukiernicy oczarują Rzym i Watykan, a może nawet samego papieża

Znaleźć się w takiej reprezentacji kucharzy mogli się tylko najlepsi...

Na zdjęciu: Czy papież Franciszek powie: "delicioso?!"

Fot. Stanisław Gazda

Rafał Godziemski– Szef kuchni restauracji Memo w Bydgoszczy oraz Tomasz Łagowski – Szef kuchni restauracji Alter Ego Toruń, znajdą się w pięcioosobowej ekipie polskich kucharzy, którzy pojadą do Rzymu i Watykanu by, dla prawie 400 gości, przygotować szereg kolacji, promujących przez Towarzystwo „Pan Karp”, polskie ryby .

Najpierw mistrzowie kuchni zmierzą się z kolacją wigilijną dla Ambasady RP w Rzymie i polskiej Polonii, następnego dnia przygotują dania dla Papieskiej Akademii Dyplomatycznej. Menu będzie tradycyjne, czyli ryba po grecku, czy karp po żydowsku, ale też specjalnie opracowane na te wydarzenia, tj.: wędzony karp na podpłomykach z masłem z podgrzybków, gratin z flądry z kapustą i grochem, bliny z wędzonym śledziem i kawiorem Enoir oraz ceviche z dorsza z emulsją z kopru i chilli.

Przygotowane przez polską ekipę dania pojawić się powinny również na stole papieża Franciszka. W każdym razie szefowie kuchni mają dla niego prezent: kitel kucharski z herbem papieskim, oraz napisem Executive Chef Pope Francis, który uszyła polska szwalnia Kitle.pl. Nie zabraknie również świątecznych ciast, takich jak makowiec oraz piernik świąteczny, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Cukiernię SOWA.


Powiązane treści