Bydgoszcz
19C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 18
14C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNaśnieżanie stoku w Myślęcinku zakończone sukcesem. Otwarcie już dzisiaj!
Stefanowy Stok
10.01.2017 | 15:24

Naśnieżanie stoku w Myślęcinku zakończone sukcesem. Otwarcie już dzisiaj!

Ze stoku będzie można korzystać codziennie.

Na zdjęciu: Naśnieżanie stoku udało się dokończyć.

Fot. archiwum

We wtorek o godzinie 16:00 uruchomiony zostanie stok narciarski w Myślęcinku. Pomimo problemu ze sprzętem, udało się dokończyć naśnieżanie.

Według planów zarządców parku, stok miał ruszyć w ubiegłą niedzielę, lecz uniemożliwiła to sobotnia awaria pompy wodnej [CZYTAJ WIĘCEJ]. We wtorek popołudniu zarządcy parku poinformowali o uruchomieniu stoku. – Wszystko jest przygotowane. O godzinie 16:00 uruchamiamy jeden stok i jeśli tylko sprzyjać będzie temperatura, to będziemy śnieżyc kolejne tereny obok. Jeśli będzie dobra pogoda to uruchomimy drugi stok – informuje informuje Bożena Hennig z LPKiW „Myślęcinek” i dodaje: – Wszystko wskazuje na to, że może się udać, ale asekurujemy się ze wszystkich stron. Nie chcemy, by ponownie spotkała nas taka sytuacja, więc planujemy zakup nowej pompy.

Według synoptyków pogoda nie powinna się znacząco zmienić. Przede wszystkim nie zapowiadane są opady deszczu oraz temperatury powyżej 5-7 stopni. To te czynniki uniemożliwiłyby korzystanie ze stoku. – Bardzo byśmy chcieli, by dzieci na ferie mogły jeszcze skorzystać z tej atrakcji – mówi Hennig.

Sto czynny będzie codziennie o stałych godzinach: od poniedziałku do piątku w godz. 11-21, natomiast w weekendy w godz. 10-21. Kasa czynna będzie do godziny 20. Ceny biletów pozostają takie same, jak w latach ubiegłych. Dokładny cennik oraz szczegółowe informacje dotyczące stoku zamieszczone są na stronie internetowej parku.


Podobne wpisy

Powiązane treści