Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNastolatek odebrał prawo jazdy. I stracił je już dzień później
policja bydgoszcz
03.02.2021 | 11:13

Nastolatek odebrał prawo jazdy. I stracił je już dzień później

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 18-letniego kierowcę.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z grupy Speed zatrzymali 18-letniego grudziądzanina, który mknął w terenie zabudowanym 114 km/h. Okazało się, że młody kierowca odebrał prawo jazdy… dzień wcześniej.

We wtorek funkcjonariusze prowadzili działania na ul. Warszawskiej w Grudziądzu. O godz. 1700 zatrzymali nastolatka, który kierując audi A8 przekroczył dozwoloną prędkość od 64 km/h. W czasie kontroli okazało się, że młody kierowca odebrał prawo jazdy zaledwie dzień wcześniej. Otrzymał mandat kary, a policjanci zabrali mu uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Dwuletni okres próbny dotyczy wszystkich nowych kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskali prawo jazdy kategorii B. Posiadanie innych kategorii prawa jazdy nie zwalnia kierowcy z obowiązku odbycia okresu próbnego. W przypadku popełnienia w okresie próbnym trzech wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub jednego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, starosta cofnie wydane uprawnienia do kierowania pojazdami – przypomina podkom. Robert Szablewski.

Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek z Plutycz
Zenek z Plutycz
25 dni temu

Dlaczego na tak krótko lejce zabrane dla jego?

Rbs
Rbs
25 dni temu

Powinni na dłużej

Powiązane treści