Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNastolatek stanie przed sądem. Za ugodzenie nożem swojego równieśnika
Sąd Okręgowy Bydgoszcz
18.10.2018 | 14:24

Nastolatek stanie przed sądem. Za ugodzenie nożem swojego równieśnika

Śledztwo w tej sprawie zostało zakończone.

Na zdjęciu: Proces będzie prowadzony w bydgoskim Sądzie Okręgowym, do którego skierowano akt oskarżenia.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Na początku przyszłego miesiąca w bydgoskim Sądzie Okręgowym ruszy proces 17-latka, który pod koniec grudnia ubiegłego roku śmiertelnie ugodził nożem rok młodszego chłopaka – dowiedział się dziennikarz MetropoliiBydgoskiej.pl.

Chodzi o sprawę 17-letniego Wojciecha M. To syn jednego ze znanych bydgoskich adwokatów (jest nim również jego dziadek). Śledztwo w tej sprawie prowadziła gdańska prokuratura, która przejęła je od śledczych z prokuratury Bydgoszcz-Południe.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło tuż przed świętami Bożego Narodzenia w miejscowości Olimpin koło Brzozy. W pewnym momencie doszło do kłótni pomiędzy pięcioma młodymi osobami. 17-latek miał stanąć w obronie jednego ze swoich kolegów. W trakcie awantury M. miał sięgnąć po nóż i ugodzić w udo 16-letniego chłopaka, który wskutek doznanych obrażeń zmarł po dwóch dniach w jednym ze szpitali.

Jak udało nam się ustalić, Wojciech M. przyznał się do winy. – W toku śledztwa złożył obszerne wyjaśnienia, przyznał się do użycia noża i zadania ciosów – mówi nam Maciej Stopa z prokuratury Gdańsk-Oliwa. Śledczy akt oskarżenia do bydgoskiego sądu skierowali w ubiegłym tygodniu.

17-latkowi postawiono zarzut z art. 156 par. 1 i 3 kodeksu karnego mówiący o spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, wskutek czego doszło do śmierci osoby poszkodowanej. Mężczyźnie grozi kara od pięciu lat więzienia nawet do dożywocia. Z naszych informacji wynika, że pierwsza rozprawa w tej sprawie odbędzie się 8 listopada.


Powiązane treści