Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleNastolatek z długą listą zarzutów. Jego brat także ma problemy
26.02.2017 | 18:43

Nastolatek z długą listą zarzutów. Jego brat także ma problemy

19-latek popełnił wiele wykroczeń.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali nastolatka w Dąbrowie Chełmińskiej.

Fot. archiwum

Paserstwo, posiadanie narkotyków i ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu środka odurzającego, jazda bez uprawnień i bez wymaganego przepisami kasku ochronnego, a do tego pojazdem bez tablic rejestracyjnych, który okazał się kradziony – oto długa lista zarzutów, z którymi będzie musiał się zmierzyć 19-latek zatrzymany przez policjantów z Fordonu. Na tym jednak sprawa się nie kończy.

19-latek został zatrzymany do kontroli drogowej  w Dąbrowie Chełmińskiej, gdy jechał bez kasku, a na  jego motorowerze nie było tablicy rejestracyjnej. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma także dokumentów pojazdu ani prawa jazdy. Tłumaczył, że dopiero dzień wcześniej kupił motorower i nie zdążył go zarejestrować. Zachowywał się jednak nerwowo i po chwili okazało się, że w jego kieszeniach jest amfetamina. Nie był to jeszcze koniec problemów nastolatka. Po sprawdzeniu personaliów i numeru VIN pojazdu okazało się, że zatrzymany nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów, a pojazd jest kradziony. Badanie narkotesterem do długiej już listy zarzutów dodało prowadzenie po użycia środka odurzającego.

Następnie policjanci przeprowadzili przeszukanie miejsca zamieszkania nastolatka. Mundurowi zabezpieczyli tam 15 gramów amfetaminy, wagę oraz inne przedmioty świadczące o sprzedaży narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Podsumowując wszystkie przewinienia, 19-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. W piątek policjanci wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Dalsze śledztwo wykazało, że kradzieży motoroweru dokonał  brat zatrzymanego. W miejscu zamieszkania 22-latka policjanci znaleźli kilka gramów suszu roślinnego. Starszemu z rodzeństwa grozi 5 lat więzienia.


Powiązane treści