Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nastolatkowie próbowali ukraść alkohol. Wpadli wprost w ręce policjantów

Dodano: 20.12.2021 | 11:53

Na zdjęciu: W ręce policjantów wpadło trzech nastolatków, którzy próbowali w jednym ze sklepów ukraść napoje alkoholowe i energetyczne.

Fot. Archiwum

Troje nastolatków próbowało dokonać kradzieży w jednym ze sklepów. Przy próbie wyjścia z budynku zostali ujęci przez toruńskich policjantów. – Całość materiałów w tej sprawie zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego – mówią funkcjonariusze.

Do zdarzenia w miniony czwartek (16 grudnia) po południu. Jak relacjonują funkcjonariusze z toruńskiej komendy, ich uwagę zwróciło trzech nastolatków, którzy dziwnie zachowywali się przed wejściem do sklepu. – Dodatkowo, dwóch z chłopców nie przestrzegało zaleceń sanitarnych dotyczących wejścia do obiektu, tj. osłony ust i nosa i weszło do placówki handlowej – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Jak się okazało, chłopcy w sklepie wzięli z półek przedmioty, a następnie próbowali z niego wyjść, omijając linie kas. – Młodzieńcy chcieli wynieść ze sklepu napoje alkoholowe o małej pojemności oraz puszki z napojami energetycznymi – opisuje rzecznik toruńskiej komendy. Nastolatkowie zamiast wyjść z łupem, to wyszli ujęci przez funkcjonariuszy. Szybko okazało się, że zatrzymani to 14-, 15- i 16-latek. – Jak ustalili policjanci, chwilę wcześniej zatrzymany przez nich 16-latek dokonał kradzieży słodyczy w innym sklepie przy tej samej ulicy – opisuje podinsp. Dąbrowska.

Po zatrzymaniu, całą trójkę przewieziono do komisariatu na toruńskim Śródmieściu. – Całość materiałów w tej sprawie zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje jakie środki zastosować względem nieletnich sprawców czynu karalnego – kończy rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

0 0 votes
Article Rating
Nastolatkowie próbowali ukraść alkohol. Wpadli wprost w ręce policjantów
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments