Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINasz Patronat: Światowa prapremiera „Fantazji i Suity Polskiej”
23.04.2016 | 23:23

Nasz Patronat: Światowa prapremiera „Fantazji i Suity Polskiej”

Koncertowi Orkiestry Dętej OSP przy M-GOK w Koronowie przysłuchiwał się Grzegorz Duchnowski - kompozytor utworów napisanych specjalnie dla koronowskich muzyków.

Na zdjęciu: Nuty Suity Polskiej Grzegorza Duchnowskiego

Fot. Stanisław Gazda

„Skąd nasz ród”, to tytuł koncertu, jaki miał miejsce dzisiaj (23 kwietnia) w Bazylice Mniejszej WNMP w Koronowie. Mistrzowie świata – Orkiestra Dęta OSP przy M-GOK w Koronowie pod dyrekcją dr Mirosława Kordowskiego wystąpili ze światową prapremierą  „Fantazji i Suity Polskiej”.

Zaprezentowane zostały utwory z debiutanckiej płyty: Suita Polska (zawierająca Preludium i pięć tańców narodowych: polonez, mazur, krakowiak, kujawiak i oberek) oraz Fantazja Polska, które zostały skomponowane specjalnie dla koronowskiej orkiestry  przez wybitnego kompozytora, znanego i cenionego nie tylko w Polsce, ale także poza nią – Grzegorza Duchnowskiego.

Na koncercie obecni byli: Kosma Złotowski, Ewa Kozanecka, Zbigniew Ostrowski, Marek Gralik, oraz rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Jarosław Jakubowski, który odczytał list od wojewody adresowany do koronowskich muzyków. Mikołaj Bogdanowicz pisze w nim m.in.: „Sukcesami reprezentujecie miasto i gminę Koronowo na wielu koncertach, uroczystościach i festiwalach, często o międzynarodowym charakterze. Jesteście wspaniałymi ambasadorami polskiej kultury zagranicą. Nie byłoby tych efektów bez zaangażowania Pana Kapelmistrza, dr Mirosława Kordowskiego, a także innych osób tworzących zespół.(…) Życzę wielu sukcesów i satysfakcji zarówno na dalszej drodze artystycznego rozwoju, jak i promocji naszego regionu”.

Relacja wideo tutaj: https://metropoliabydgoska.pl/patronowalismy-swiatowemu-prawykonaniu-suity-polskiej/


Podobne wpisy

Powiązane treści