Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNatychmiastowa reakcja 19-latki. Ruszyła na ratunek mężczyźnie, który skoczył z mostu
Most Bernardyński Bydgoszcz
27.06.2017 | 12:05

Natychmiastowa reakcja 19-latki. Ruszyła na ratunek mężczyźnie, który skoczył z mostu

Dopiero po chwili dołączyli do niej inni.

Na zdjęciu: Mężczyzna skoczył z mostu przy ul. Bernardyńskiej.

Fot. Justyna Wróblewska

W niedzielny wieczór bydgoscy policjanci zostali skierowani do mężczyzny, który stał za barierkami na moście Bernardyńskim tak, jakby chciał skoczyć do wody. 32-latek zrealizował swój plan. Na pomoc ruszyli mu policjanci, lecz wyprzedziła ich 19-latka. 

Informacja o podejrzanym zachowaniu mężczyzny wpłynęła do dyżurnego bydgoskiej policji po godzinie 21:00. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z komisariatu Szwederowo. Gdy policjanci wysiadali z radiowozu zobaczyli, że desperat skoczył w nurt rzeki.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Po chwili zorientowali się, że na ratunek do rzeki wskoczyła młoda kobieta. W jej ślad poszedł znajdujący się nad rzeką 18-letni mężczyzna oraz jeden z dzielnicowych. Mężczyźni wskoczyli do wody, by pomóc w holowaniu desperata. Przy wyciąganiu go na brzeg uczestniczył drugi z policjantów, który pozostał na brzegu.

Po wydostaniu mężczyzny okazało się, że nie dawał on oznak życia, Jednak po kilku uciśnięciach klatki piersiowej odkrztusił wodę i powoli wrócił normalny oddech. Jak ustalili policjanci, desperatem okazał się 32-letni mieszkaniec Bydgoszczy, który trafił do szpitala – relacjonuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy i dodaje: – Na pochwałę zasługuje postawa młodych bydgoszczan: 19-letniej Pani Ewy i 18-letniego Pana Michała, którzy bez wahania ruszyli na pomoc.


Powiązane treści