Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaZmiany na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Studenci wrócą na uczelnię
nauczanie zdalne na UKW
16.11.2021 | 20:41

Zmiany na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Studenci wrócą na uczelnię

Na zdjęciu: Studenci UKW wkrótce wrócą na uczelnię.

Fot. Szymon Fiałkowski

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wraca do mieszanego trybu kształcenia. Od najbliższego poniedziałku w formie zdalnej będą odbywać się jedynie wykłady.

Uczelnia wprowadziła tryb zdalny od 8 listopada z powodu wzrostu liczby zachorowań, w tym na COVID-19, wśród studentów i wykładowców uczelni. Od poniedziałku, 22 listopada, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będzie funkcjonował w trybie mieszanym, czyli tak jak na początku roku akademickiego. – Zajęcia ćwiczeniowe, konwersatoria, laboratoria oraz zajęcia praktyczne odbywać się będą w formie stacjonarnej. Wykłady nadal prowadzone będą w formie zdalnej z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość – mówi rzecznik prasowy uczelni Tomasz Zieliński. – Po półtora tygodnia przerwy w zajęciach stacjonarnych znacząco spadła liczba studentów i wykładowców zakażonych koronawirusem oraz przebywających na kwarantannie – dodaje Zieliński

Plan zajęć dydaktycznych ma uwzględniać zasadę, że w danym dniu nauka będzie odbywać się w formie zdalnej lub stacjonarnej. Kształcenie będzie prowadzone w obowiązującym reżimie sanitarnym z uwzględnieniem decyzji, zaleceń i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

We wtorek, 16 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 590 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 1006 w województwie kujawsko-pomorskim.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
10 dni temu

I cyk wracamy do zajęć w grupach trzudziestoosobowych w salach dla osób dwudziestu. Siedzimy przy sobie bez dystansu bez maseczek. Jednak wszystko jest ok bo kasiorka z ministerstwa płynie.

Adam
Adam
10 dni temu

Sie niedlugo wszyscy za przeproszeniem zesrają z tym dystansem i maseczkami.Podstawy biologi ze szkoly podstawowej i wiadomo ze maseczki i dystans jest to wymaginowana forma tresury spoleczenstwa. Nie bede sie rozwijał co i jak,mądry zrozumie,a glupi powinien wrócic do szkoly. Pieniadze płyną szerokim strumieniem do kieszeni lekarzy za srovid od koncernow farmacełtycznych.

Powiązane treści