Bydgoszcz
25C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 25 • L 25
20C
Pon
22C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
21C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNie bądźmy obojętni widząc osoby zagrożone wychłodzeniem!
Wychłodzenie
24.01.2019 | 14:29

Nie bądźmy obojętni widząc osoby zagrożone wychłodzeniem!

Na zdjęciu: Bezdomni nierzadko bywają głodni, więc ich organizmy są szczególnie podatne na szybkie wychłodzenie. Brak naszej reakcji może skazać ich na śmierć...

Fot. Free stock photo.

Mróz nie odpuszcza, a niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla bezdomnych. Policjanci kontrolują więc miejsca, gdzie oni mogą przebywać. Ważne, by każdy kto zauważy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu, nie był obojętny i zaalarmował policję lub Straż Miejską.

Funkcjonariusze oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Odnajdując zagrożonych wychłodzeniem zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Wczoraj (23.01.2019) przed godziną 11:00 dyżurny koronowskiej policji otrzymał informację o nietrzeźwym mężczyźnie, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. O pomoc funkcjonariuszy poprosił pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu. Patrol z Koronowa przyjechał na miejsce i zabrał mężczyznę celem wytrzeźwienia.

Policja apeluje o reagowanie i informowanie o osobach bezdomnych, pozostających na zewnątrz, samotnie mieszkających seniorach czy nietrzeźwych śpiących na ławkach. Podczas srogich mrozów, niewiele potrzeba, aby doszło do tragedii. Zadzwonienie z informacją o narażonych na wychłodzenie pod jeden z numerów alarmowych 997 lub 112 sprawi, że patrole niezwłocznie dotrą do nich i udzielą pomocy.

Każda taka informacja może uratować ludzkie życie…

 


Powiązane treści