Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nie chcesz iść na wybory? Pojedź za darmo!

Dodano: 31.03.2024 | 08:34

Na zdjęciu: W niedzielę, 7 kwietnia komunikacja miejska w Bydgoszczy będzie darmowa.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. 7 kwietnia mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli oddać głosy na swoich kandydatów. Wyniki wyłonią prezydenta miasta oraz radnych Rady Miasta Bydgoszczy i Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego. Tego dnia komunikacja miejska będzie darmowa.

Mając na celu uzyskanie wysokiej frekwencji, miasto zapewnia wyborcom darmowy przejazd liniami tramwajowymi oraz autobusowymi do lokali wyborczych. Pozwoli to bydgoszczanom na udział w głosowaniu, bez konieczności ponoszenia opłaty za przejazd. Zagłosować można w godzinach 7:00-21:00.

Hasło kampanii, motywujące obywateli do czynnego udziału w wyborach, to: „Bydgoszcz głosuje w wyborach samorządowych. Kto głosuje, ten się liczy”. Profrekwencyjne działania miasta odniosły sukces w październiku ubiegłego roku. Przy urnach wyborczych głos oddało prawie 200 tys. bydgoszczan, czyli 77,5 proc. uprawnionych.

W tegorocznych wyborach zmniejszono liczbę radnych z 31 do 28. Zmiana ta wynika ze spadku liczby mieszkańców Bydgoszczy. Wynika to z zarządzenia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie ustalenia liczby radnych wybieranych do organów stanowiących jednostki organu terytorialnego w następnej kadencji.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dankan
Dankan
18 dni temu

Tego dnia… moga mnie w pompe cmoknąć komunikacja na codzień leży i kwiczy… pomijając fakt że powinna być na codzień za darmo jak w normalnych miastach

mieszkaniec bdg
mieszkaniec bdg
18 dni temu

Druga tura bez Bruskiego i będzie można sprzątać.