Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nie ma chętnego na kupno budynku przy ul. Przemysłowej. „Ten budynek jest dla nas zbędny”

Dodano: 20.07.2018 | 17:19

UKW nie znalazło chętnego do zakupu budynku przy ul. Przemysłowej 34.

Na zdjęciu: Obiekt przy ul. Przemysłowej 34 stoi pusty od czterech lat.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już po raz drugi przedstawicielom Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego nie udało się znaleźć nabywcy na budynek przy ul. Przemysłowej. Ale nie zamierzają oni odpuszczać i chcą ogłosić kolejny przetarg.

Temat sprzedaży budynku w Fordonie ma długą historię. Do 2014 roku zajęcia w nim mieli studenci Instytutu Nauk Politycznych, którzy obecnie mają je w obiekcie przy ul. Poniatowskiego. Uczelnia ogłosiła drugi przetarg w połowie czerwca.


CZYTAJ WIĘCEJ: UKW sprzedało budynek przy ul. Mińskiej. Wiemy, kto go kupił!


– Jest nam bardzo trudno sprzedać ten budynek, czy też podzielić go na mniejsze części – tłumaczy rzecznik UKW Sławomir Łaniecki. Uniwersytet ogłosił cenę wywoławczą za pomieszczenie na 5,7 mln zł. Budynek przy ul. Przemysłowej ma powierzchnię ponad 4,7 tysięcy metrów kwadratowych.

Jednak również piątkowy przetarg zakończył się niepowodzeniem. – Żadna z firm nie złożyła oferty w przetargu na zakup budynku – dodaje Łaniecki. I przedstawia argumenty, dla których uczelnia chce pozbyć się tego pomieszczenia: – Ten budynek jest dla nas zbędny, bowiem rozbudowujemy nasz kampus w centrum. Technicznie również odstaje już od tego, co jest nam na ten moment potrzebne. Stanowi dla nas spore obciążenie. Rzecznika uniwersytetu pytaliśmy również o to, czy władze UKW rozważają przetarg pod wyburzenie obiektu. – Podczas kilku rozmów z władzami UKW nie padł nigdy taki temat, jednakże na pewno dałoby to nam bardzo poważne koszty – odpowiada.

Nawet drugie niepowodzenie w przetargu nie zniechęca włodarzy uczelni. – Cały czas rozważamy sprzedaż obiektu – mówi rzecznik prasowy uniwersytetu. Zaznacza, że teren przy ul. Przemysłowej jest terenem, gdzie mieści się wiele firm. – To dla nich byłby atrakcyjny teren – kończy Sławomir Łaniecki.

Nie ma chętnego na kupno budynku przy ul. Przemysłowej. "Ten budynek jest dla nas zbędny"