Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nie miał prawa jazdy i był pijany. Sprawca śmiertelnego potrącenia usłyszał zarzuty

Dodano: 11.10.2016 | 16:38

W sobotę 49-latek śmiertelnie potrącił pieszego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Na zdjęciu: W poniedziałek mężczyzna został przesłuchany.

Fot. mat. prasowe policji

Kierowca vw golfa, który w sobotę wieczorem śmiertelnie potrącił 55-letniego mężczyznę, a następnie porzucił samochód, usłyszał zarzuty. Jak się okazało, nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu, a w momencie zatrzymania był pijany.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Kawęczynie w gminie Gniewkowo. Kierujący vw golfem 49-latek zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pieszego prowadzącego rower. 55-latek zginął na miejscu, a sprawca porzucił pojazd i oddalił się z miejsca wypadku. Odnaleźli go i zatrzymali policjanci z gniewkowskiego komisariatu.

W poniedziałek mężczyzna został przesłuchany. Zarzuca się mu umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez niezachowanie należytej ostrożności i najechanie na pieszego. Co więcej, kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, a w chwili zatrzymania miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Na podstawie zebranych dowodów złożono wniosek o tymczasowe aresztowanie. Za spowodowanie  pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 12 lat więzienia.

Sebastian Torzewski