Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 1 • L -1
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNie możesz pójść do muzeum. To muzeum przyjdzie do Ciebie!
muzeum okregowe bydgoszcz - mat prasowe
19.03.2020 | 08:51

Nie możesz pójść do muzeum. To muzeum przyjdzie do Ciebie!

Na zdjęciu: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zachęca do korzystania z interaktywnych zbiorów.

Fot. mat. prasowe MOB

Wielu bydgoszczan, aby nie szerzyć pandemii koronawirusa, spędza czas w domach. Instytucje kultury również są zamknięte, ale nie oznacza to, że są niedostępne dla mieszkańców. Propozycje przygotowało Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Włączając się w ogólnopolska akcję #zostańwdomu, pragniemy zachęcić do aktywnego udziału w projekcie #zMOBwDOMu. Będzie to czas zabawy i nauki zainspirowanej bydgoskimi zbiorami muzealnymi. Śledząc naszą stronę internetową, a także portale społecznościowe, od 19 marca będzie można dowiedzieć się nieco więcej o sztuce i historii, jak również zasięgnąć pomysły na zabawy z dziećmi, które nie wymagają wyjścia z domu – mówi Anna Laska z Działu Edukacji i Promocji Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Materiały udostępniane będą dwa razy dziennie: przed południem skierowane dla najmłodszych, popołudniu – dla starszych odbiorców.

Dla dzieci znaleźć będzie można inspiracje na kreatywne zabawy w oparciu o reprodukcje Leona Wyczółkowskiego – #wdomuzWyczółem, m.in. do wydruku puzzle czy laurka. Codziennie udostępniane będą do druku również karty pracy oraz kolorowanki. – Dla łaknących sztuki polecamy #ARTeFAKTYzMOB: informacje i ciekawostki dotyczące wybranych obiektów. Natomiast w ramach #słuchajmuzeum będzie można zapoznać się z audiodeskrypcjami. Jest to propozycja w szczególności skierowana do osób niewidzących i niedowidzących, ale w obecnej, wyjątkowej sytuacji każdy może z niej skorzystać – tłumaczy Anna Laska.

Ciekawą formą spędzenia czasu będzie wysłuchanie muzycznych interpretacji wybranych obrazów, przygotowanych w ramach projektu „Muzealne partytury”. Nie zabraknie również materiałów informacyjnych dotyczących historii bydgoskiego muzeum. – Wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę zachęcamy do uczestnictwa w Akademii MOB. Dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych będziemy proponować zapoznanie się z prezentacjami dotyczącymi m.in. historii w muzeum oraz techniki w muzeum, jak również z informacjami przybliżającymi życie i twórczość wybitnego artysty związanym z Bydgoszczą – naszego patrona – Leona Wyczółkowskiego. Nie wychodząc z domu nadal możemy niejako „przyjść” do muzeum. Wystarczy odwiedzać naszą stronę www.muzeum.bydgoszcz.pl oraz profile społecznościowe na Facebook’u i Instagramie – zaprasza Anna Laska.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści