Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nie tylko salon czy sypialnia – pokochaj łazienkę w stylu industrialnym

Dodano: 22.03.2023 | 09:00

Na zdjęciu: Dziś bardzo ciekawym wyjściem jest aranżacja łazienki w stylu nawiązującym do industrialu.

Fot. NADESŁANE

Styl industrialny miał swoje początki w dotkniętej wielkim kryzysem Ameryce. To właśnie tam pojawiła się potrzeba zagospodarowania przestrzeni opuszczonych fabryk przez artystów czy osób, których nie było stać na zakup lepszego lokum. Współcześnie styl industrialny podbił serca miłośników minimalizmu i ciekawych połączeń drewna z kamieniem czy betonem. Początkowo obejmował on tylko salony czy sypialnie, jednak dziś stosuje się go w każdym pomieszczeniu. Dziś bardzo ciekawym wyjściem jest aranżacja łazienki w stylu nawiązującym do industrialu. Połączenie funkcjonalności wraz ze starannie wyselekcjonowanymi materiałami potrafi całkowicie odmienić pomieszczenie w miejsce pełne relaksu.

Czym charakteryzuje się łazienka w stylu industrialnym?

W łazience w stylu industrialnym nie może zabraknąć metalowych rur oraz ram okiennych. Stare liczniki do wody, przemysłowe lampy oraz stara armatura przemysłowa może stanowić jedno z najciekawszych uzupełnień całości. Warto zamienić białe rury z PVC na miedziane czy ze stali nierdzewnej. Taka wersja stylu industrialnego nie jest jednak dla każdego – zdecydowanie sprawdza się w większych łazienkach u osób, które lubią być otoczone dodatkami nadającymi całemu pomieszczeniu charakteru. Nie oznacza to jednak, że osoby posiadające mały metraż nie mogą stworzyć industrialnej łazienki. Industrial w nowoczesnym wydaniu jest znacznie bardziej minimalistyczny – wystarczy zrezygnować z dodatków, zamiast tego starannie zadbać o materiały wykończeniowe. Niezależnie od tego, w jakim stopniu zaprosisz do swojego wnętrza styl industrialny, nie możesz zapomnieć o funkcjonalności całego pomieszczenia. Łazienka jest miejscem, w którym często panuje wilgoć, a temperatura pomieszczenia może wzrosnąć o kilkanaście stopni – między innymi z tego powodu należy już od samego początku zakładać, że poszczególne elementy wyposażenia muszą być odporne na tego rodzaju czynniki. Właściwości powinny dotyczyć zwłaszcza blatu.

Blaty do zadań specjalnych – które z nich sprawdzą się w łazience?

Niezależnie od tego jak postanowisz zaprojektować swoją łazienkę, twoja uwaga powinna być skierowana w stronę wytrzymałych surowców, które sprawdzą się w warunkach łazienkowych. Za jeden z najlepszych, w tym także najchętniej wybieranych materiałów, uchodzi granit. Wyróżnia go przede wszystkim wysoka wodoodporność, a także wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Aby nie popełnić błędu podczas wyboru odpowiedniego kamienia łazienkowego, należy udać się po poradę do eksperta, który będzie w stanie udzielić merytorycznej odpowiedzi na każde pytanie. W przypadku blatów, zazwyczaj cena jest adekwatna do ich jakości – nie zaleca się więc oszczędzania akurat na tym elemencie wyposażenia. Wiele firm oferuje wykonywanie blatów na specjalne zamówienie klienta, dzięki czemu można uniknąć wielu nieporozumień. Wrocławska firma Stone Trade posiada na swojej stronie internetowej specjalną zakładkę „Wybierz swój blat” – wypełniając krótki formularz, klient przedstawia w nim swoje wymogi odnośnie blatu – podaje długość i szerokość poszczególnych blatów, okładzin ściennych, a także grubość blatu. Zainteresowany może też wybrać materiał i zamówić usługę montażu. Więcej informacji o ofercie widnieje na stronie internetowej https://www.fabrykablatow.pl/. Warto jest robić zakupy u prawdziwych ekspertów z branży. Dzięki odpowiedniemu podejściu do sprawy, będą oni w stanie kompleksowo doradzić ci, jaki blat najlepiej sprawdzi się w twojej łazience. Wysoki poziom wiedzy często jest gwarantem trafionego zakupu.