Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmarł Krzysztof Gonia, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Dodano: 27.12.2022 | 10:52

Na zdjęciu: Krzysztof Gonia miał 50 lat.

Fot. WIMBP

W Wigilię Bożego Narodzenia zmarł Krzysztof Gonia – dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Miał 50 lat.

Krzysztof Gonia pełnił funkcję szefa WiMBP od 1 stycznia 2021 roku – zastąpił na stanowisku Ewę Stelmachowską. W instytucji pracował od 1995 roku – wcześniej był zastępcą dyrektora ds. administracyjno-inwestycyjnych i kierownikiem działu administracji. Był absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Jako dyrektor miejskiej biblioteki z sukcesami dążył do unowocześnienia placówki na Starym Rynku oraz jej oddziałów w różnych częściach Bydgoszczy i starał się o pozyskanie funduszy na jej rozbudowę. Chętnie współpracował także z lokalnymi działaczami i stowarzyszeniami i miał wiele planów na wykorzystanie potencjału instytucji.

Jak poinformowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Gonia zmarł w Wigilię, 24 grudnia. – Z rodziną oraz bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia – podkreślają pracownicy biblioteki. I dodają, że odszedł nie tylko ich przełożony, ale i przyjaciel.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wodkateam
Wodkateam
1 rok temu

Zabrakło jednej ważnej informacji.
Czy był „zabezpieczony” przed popularną chorobą?

Stary dziad
Stary dziad
1 rok temu

Zmarł na własne życzenie.
Zaszczepił się trucizną i umarł.
Amen.

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

To był mój kolega z przedszkola i szkoły podstawowej.
Co do zabezpieczenia przed popularną chorobą, obawiam się, że to już jest pytanie retoryczne. W głowie się to wszystko nie mieści, ale musimy być świadomi i przygotowani na takie wydarzenia wśród naszych najbliższych i tych dalszych.

Wodkateam
Wodkateam
1 rok temu

Dlaczego pytanie retoryczne?
Odpowiedź nie jest oczywista.