Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nie żyje Marian Zaranek. Był mistrzem Polski z Polonią Bydgoszcz

Dodano: 06.10.2023 | 21:40

Na zdjęciu: Zmarł Marian Zaranek.

Fot. freeimages

W wieku 74 lat zmarł Marian Zaranek. Były żużlowiec zdobył z Polonią Bydgoszcz dwa medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Marian Zaranek urodził się w 1949 roku w Przyłękach. Przez całą karierę żużlową – od 1968 do 1979 roku – reprezentował barwy bydgoskiej Polonii. W 1971 roku bydgoski klub z Zarankiem w składzie zdobył złoty, a w 1972 roku srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Miał na swoim koncie także starty w turniejach finałowych Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, Srebrnego Kasku oraz Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Zaranek zmarł w piątek, 6 października. Poinformowała o tym jego siostra. Wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym złożył Żużlowy Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz SA.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stary dziad
stary dziad
7 miesięcy temu

Jeździł w parze ze Stanisławem Kasą. Na naszym torze byli nie do pokonania. Cześć Jego pamięci ! Cześć Ich pamięci !

kibic
kibic
7 miesięcy temu

Kur… Jakie to życie kruche. Byłeś i… już cię nie ma. Taki fajny gość. A jeździł w parze nie tylko z Kasą, ale również z Koskiem i dużo częściej z Koselskim. Szkoda tamtych czasów. W każdej drużynie byli zawodnicy „z lokalnego podwórka”, sąsiedzi swoich kibiców. To były „nasze chłopaki”, a dziś światowy sport zszedł na psy. Komercja zżarła wszystko. Dziś kontraktowcy z Danii, Australii, UK, którzy mają klub w d….