Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale(Nie)bezpieczny majowy weekend na drogach. Cztery ofiary śmiertelne wypadków
samochod policja radiowoz - LG
30.05.2016 | 10:42

(Nie)bezpieczny majowy weekend na drogach. Cztery ofiary śmiertelne wypadków

Ponad trzysta zdarzeń drogowych odnotowali funkcjonariusze w drugiej połowie minionego tygodnia.

Na zdjęciu: Policjanci podsumowali drugi długi majowy weekend.

Fot. Leszek Grabowski

Dziewięć wypadków, w których poszkodowanych zostało ponad dziesięć osób, niemal trzysta kolizji i blisko stu zatrzymanych pijanych kierowców – takie są wstępne wyniki policyjnych działań „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”.

ZOBACZ TAKŻE: Czołowe zderzenie aut w Inowrocławiu. Jedna osoba nie żyje

Dane pochodzą z okresu od środowego popołudnia do północy w nocy z soboty na niedzielę. Dlatego też mundurowi zastrzegają, że nie są ostateczne. W niedzielę spodziewamy się bowiem zwiększonego ruchu, szczególnie po południu i wieczorem – mówiła w niedzielę wczesnym popołudniem podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego.

W zakrojonej na szeroką skalę akcji – wzięło w nich udział 2400 policjantów wspieranych przez strażników miejskich, funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego oraz Żandarmerię Wojskową i Straż Graniczną – sprawdzano nie tylko najczęściej popełniane wykroczenia, ale również bezpieczeństwo podróżujących osób czy stan techniczny. Tradycyjnie sprawdzano również trzeźwość kierowców.

W dziewięciu wypadkach, do których doszło w drugiej połowie tygodnia, zginęły cztery osoby, a kolejnych dziewięć zostało rannych i wymagało hospitalizacji. Na drogach regionu doszło także do 299 kolizji. Policjanci ujęli 93 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.


Powiązane treści