Bydgoszcz
4C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale(Nie)bezpieczny majowy weekend na drogach. Cztery ofiary śmiertelne wypadków
samochod policja radiowoz - LG
30.05.2016 | 10:42

(Nie)bezpieczny majowy weekend na drogach. Cztery ofiary śmiertelne wypadków

Ponad trzysta zdarzeń drogowych odnotowali funkcjonariusze w drugiej połowie minionego tygodnia.

Na zdjęciu: Policjanci podsumowali drugi długi majowy weekend.

Fot. Leszek Grabowski

Dziewięć wypadków, w których poszkodowanych zostało ponad dziesięć osób, niemal trzysta kolizji i blisko stu zatrzymanych pijanych kierowców – takie są wstępne wyniki policyjnych działań „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”.

ZOBACZ TAKŻE: Czołowe zderzenie aut w Inowrocławiu. Jedna osoba nie żyje

Dane pochodzą z okresu od środowego popołudnia do północy w nocy z soboty na niedzielę. Dlatego też mundurowi zastrzegają, że nie są ostateczne. W niedzielę spodziewamy się bowiem zwiększonego ruchu, szczególnie po południu i wieczorem – mówiła w niedzielę wczesnym popołudniem podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego.

W zakrojonej na szeroką skalę akcji – wzięło w nich udział 2400 policjantów wspieranych przez strażników miejskich, funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego oraz Żandarmerię Wojskową i Straż Graniczną – sprawdzano nie tylko najczęściej popełniane wykroczenia, ale również bezpieczeństwo podróżujących osób czy stan techniczny. Tradycyjnie sprawdzano również trzeźwość kierowców.

W dziewięciu wypadkach, do których doszło w drugiej połowie tygodnia, zginęły cztery osoby, a kolejnych dziewięć zostało rannych i wymagało hospitalizacji. Na drogach regionu doszło także do 299 kolizji. Policjanci ujęli 93 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.


Powiązane treści