[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Niedaleko Bydgoszczy ktoś podpalił azyl dla kotów. Wyznaczono nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy

Dodano: 17.09.2021 | 16:36

Na zdjęciu: Części zwierząt nie udało się odnaleźć.

Fot. archiwum

W nocy z 9 na 10 września podpalono azyl dla kotów prowadzony przez fundację „Zwierzę też człowiek” w Łabiszynie,. Za pomoc w ustaleniu sprawy wyznaczono nagrodę w wysokości trzech tysięcy złotych.

Pani Alina od 17 lat pomaga zwierzętom w Łabiszynie, a od 4 lat prowadzi fundację „ Zwierzę też człowiek”. W tym czasie udało się jej pomóc wielu potrzebującym czworonogom – wysterylizowanych zostało ponad 2 tysiące kotów, a kilkaset zwierząt znalazło nowe domy, a także pomoc weterynaryjną. Okoliczni mieszkańcy wiedzą do kogo zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego i sami też starają się pomagać przy wyprowadzaniu psów na spacer czy dokarmianiu kotów.

Łabiszyński azyl powstał w oddalonym od ludzi, odosobnionym, wyznaczonym miejscu przy ulicy Spółdzielczej. To w nim wolnożyjące koty mogły zjeść posiłek i schronić się przed zimnem. Inwestycja pochłonęła dużą część zebranych przez Fundację środków.

Niestety znalazł się ktoś, kto swoim aktem wandalizmu postanowił zniweczyć lata ciężkiej pracy, poświęcania wolnego czasu i prywatnych funduszy na pomoc zwierzętom. W nocy z 9 na 10 września włamywacz dostał się na ogrodzony teren, zdewastował infrastrukturę, oblał podpałką płoty i dachy nowych budek, po czym podpalił. Części zwierząt nie udało się odnaleźć. Za wskazanie sprawcy fundacja przewidziała nagrodę w wysokości trzech tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments