Bydgoszcz
-3C
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H -3 • L -3
6C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINiedziela, Wyspa Młyńska: Urodziny z Leonem Wyczółkowskim
DSCF1048_800x600
22.04.2017 | 11:31

Niedziela, Wyspa Młyńska: Urodziny z Leonem Wyczółkowskim

Urodziny Leona gromadzą zawsze setki bydgoszczan.

Na zdjęciu: Oby tylko pogoda sprzyjała obchodom urodzin Leona Wyczółkowskiego.

Fot. Stanisław Gazda

23 kwietnia na Wyspie Młyńskiej w godzinach od 11.00 do 14.00 odbędzie się Piknik rodzinny „Urodziny z Leonem Wyczółkowskim”. Organizatorami plenerowego wydarzenia będą: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy i Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.

Wspólne świętowania 165. urodzin Leona Wyczółkowskiego, patrona Muzeum Okręgowego, będzie okazją do bliższego zapoznania się z życiorysem artysty i jego nowymi pracami znajdującymi się w zbiorach Muzeum. Oglądając te dzieła, poznamy mniej znane fakty z życia jubilata, które przybliżą historycy sztuki: kurator zbiorów oraz muzealni edukatorzy.

Impreza odbywać się będzie na dziedzińcu i pobliskim terenie Muzeum Okręgowego przy ul. Mennica 8 w Bydgoszczy. Wydarzenie mieć będzie charakter otwarty i adresowane jest do mieszkańców Bydgoszczy i regionu oraz gości (min. uczniów szkoły im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie).

W programie Urodzin z Leonem Wyczółkowskim: Plener malarski i rysunkowy przy sztalugach dla młodzieży szkolnej, gdzie przy współpracy uczniów z plastyka, będzie można spróbować własnych sił twórczych; Plenerowa krzyżówka, której hasła będą dotyczyć życia i twórczości Leona Wyczółkowskiego; „Żywe obrazy” – uczniowie szkoły, którzy dzięki przebraniom i rekwizytom będą aranżować scenki przypominające obrazy Leona Wyczółkowskiego; „Fotografia z mistrzem” – faceboard z sylwetką Leona Wyczółkowskiego i miejscem na twarz zainteresowanych piknikowych gości; Dwoje uczniów z klasy IIIPOSSP, przebrany za Leona Wyczółkowskiego, będzie wykonywać portrety; Gry i zabawy przygotowane przez dział edukacji muzeum; Wykonanie przypinek z filcu i paciorków przy współpracy pracowników muzeum; Zaprezentowanie nowo nabytych prac autorstwa Leona Wyczółkowskiego przez kustosz muzeum; Bezpłatne wejście i oprowadzanie po muzeum; Tworzenie kart edukacyjnych przy pomocy pracowników muzeum

Piknik umilą muzyka i poczęstunek.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail