Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 0 • L -3
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNiektóre Flirty nie pojadą do Warszawy. Zastąpią je składy wagonowe
Flirt Bydgoszcz Główna
26.11.2016 | 16:16

Niektóre Flirty nie pojadą do Warszawy. Zastąpią je składy wagonowe

Zmiana dotyczy kilku połączeń.

Na zdjęciu: Flirt na dworcu kolejowym Bydgoszcz Główna.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Od 11 grudnia zmieni się nie tylko rozkład jazdy pociągów, ale również tabor. Spółka PKP Intercity zadecydowała, że niektóre przejazdy na trasie Bydgoszcz – Warszawa obsługiwać będą klasyczne składy wagonowe.

Powodem podjęcia takiej decyzji jest bardzo duże zainteresowanie podróżnych przejazdami do Torunia i Bydgoszczy w godzinach porannego szczytu oraz w weekendy. – Aby zapewnić odpowiednią liczbę miejsc, musimy wrócić do zestawiania pociągów z klasycznych wagonów – tłumaczy Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

Ogłoszona zmiana ma być reakcją na problem braku miejsc zgłaszany m.in. przez pasażerów.  Flirtów nie da się dowolnie wydłużać dołączając do nich wagony, więc powrót do składów wagonowych okazuje się jedyną opcją, by w pociągach było więcej miejsc siedzących.

ZOBACZ TEŻ: Więcej pociągów z Bydgoszczy. PKP zaprezentowało nowy rozkład jazdy

Liczba bezpośrednich połączeń pomiędzy Warszawą a Bydgoszczą ma być taka sama, jak dotychczas i wynosić 11. Jednak, z powodu wprowadzenia klasycznych składni prowadzonych lokomotywami EU07, nieco wydłuży się czas przejazdu większości pociągów. Różnica ma wynieść ok. 10 minut.


Powiązane treści