Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNA SYGNALENielegalną fabrykę papierosów pod Bydgoszczą już zlikwidowano. Teraz funkcjonariusze CBŚ zatrzymali w Łomiankach jej szefa
24.04.2016 | 14:14

Nielegalną fabrykę papierosów pod Bydgoszczą już zlikwidowano. Teraz funkcjonariusze CBŚ zatrzymali w Łomiankach jej szefa

Bydgoszczanin ma wiele na sumieniu i wiele czasu na refleksje...w areszcie.

Na zdjęciu: Nocna akcja CBŚ

Fot. policja

47-letniego Dariusza B., głównego organizatora nielegalnej fabryki tytoniu pod Bydgoszczą zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Lublina. Mężczyzna wjeżdżał właśnie na teren swojej posesji w podwarszawskich Łomiankach, kiedy policjanci przystąpili do zatrzymania. Przy sobie miał broń, więc funkcjonariusze użyli granatów hukowych, by wykorzystać element zaskoczenia. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Dariusz B. po przewiezieniu do prokuratury usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, podrabiania znaków towarowych i naruszeń z ustawy kodeksu karno-skarbowego. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, w pierwszej połowie marca została zlikwidowana fabryka nielegalnych papierosów. Na miejscu  policjanci zabezpieczyli kompletną linię do produkcji papierosów: maszyny do cięcia, pakowania, foliowania, gilzy, opakowania, znaki akcyzowe. Maszyny produkowały w ciągu doby około 600 tys. papierosów. Funkcjonariusze zatrzymali 6 obywateli Ukrainy i 3 Polaków.  Zabezpieczyli ponad 1,3 mln papierosów, które miały następnie trafić m.in. do Niemiec. Zabezpieczono również ponad 2 tony tytoniu.

Organizatorzy procederu, zapewnili, jak się okazało, bardzo dobre warunki pracy, dla zatrudnianych tam osób. Oprócz pomieszczeń do pracy na miejscu był też w pełni wyposażony pokój socjalny i siłownia.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnej produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Uszczuplenia Skarbu Państwa szacuje się na 3,5 mln złotych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie.


Podobne wpisy

Powiązane treści