Bydgoszcz
12C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 13 • L 11
15C
Nd
16C
Pon
15C
Wt
13C
Sr
15C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNielegalne papierosy w aucie dostawczym. Mieszkaniec regionu wpadł w ręce policji
zabezpieczone papierosy_ KWP Bydgoszcz
16.10.2018 | 13:33

Nielegalne papierosy w aucie dostawczym. Mieszkaniec regionu wpadł w ręce policji

Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 100 tysięcy złotych.

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli ponad 100 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Duży sukces bydgoskich kryminalnych. Podczas akcji zabezpieczyli ponad sto tysięcy papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Policyjna akcja miała miejsce w minioną sobotę. – Tuż przed godziną 17:00 funkcjonariusze czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących DK25 postanowili zatrzymać do kontroli kierującego fiatem doblo na łódzkich numerach rejestracyjnych – mówi podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

34-latek nie miał zamiaru zatrzymywać się do kontroli. – Mężczyzna nie podporządkował się do sygnałów dawanych przez policjantów, zwiększał prędkość i nie zwracał uwagi na przepisy ruchu drogowego – dodaje podkom. Kowalska. Mężczyzna m.in. jechał z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym w miejscowościach Gościeradz i Tryszczyn, a także wyprzedzał na przejściu dla pieszych czy innych miejscach niedozwolonych.

Po kilkunastu minutach, mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu bydgoskiego w samochodzie przewoził kartony, w których znajdował się nielegalny tytoń. – Jak się okazało, było to 100 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy – dodaje podkom. Lidia Kowalska. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 120 tysięcy złotych.

Śledczy postawili 34-latkowi zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny.


Powiązane treści