Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L -1
1C
Sr
0C
Czw
1C
Pt
-2C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNielegalne papierosy zabezpieczone podczas policyjnej akcji na targowisku w Fordonie [ZDJĘCIA]
28-05-2020_ nielegalne papierosy_ Fordon Bydgoszcz - KWP Bydgoszcz
31.05.2020 | 12:35

Nielegalne papierosy zabezpieczone podczas policyjnej akcji na targowisku w Fordonie [ZDJĘCIA]

Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na ponad 27 tysięcy złotych - słyszymy od policjantów.

Na zdjęciu: Nielegalne papierosy, które zabezpieczyli kryminalni podczas akcji na jednym z targowisk w Fordonie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Niemal 1200 nielegalnych paczek papierosów zabezpieczyli kryminalni z bydgoskiej komendy podczas akcji, jaka została przeprowadzona na jednym z targowisk w Fordonie. Do sprawy zatrzymany został 47-letni mężczyzna.

Akcję przeprowadzili kryminalni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. – Ustalili oni, że na targowisku w Fordonie mogą znajdować się papierosy bez polskich znaków akcyzy – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w czwartek (28 maja) w południe. – Mężczyzna wszedł do jednego z pawilonów, po chwili wyszedł trzymając w ręku paczki papierosów – dodaje Słomski. Policjanci zdecydowali wówczas na przeszukanie pomieszczenia. Tam znaleźli i zabezpieczyli 1200 nielegalnych paczek papierosów, a 47-letniego mężczyznę zatrzymano i dowieziono do komisariatu w Fordonie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 47-latkowi przedstawiono zarzut z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna. Śledczy wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 27 tys. złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści