Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNielegalni imigranci z Iraku w regionie. Pomagał im obywatel Białorusi
21.10.2021 | 13:21

Nielegalni imigranci z Iraku w regionie. Pomagał im obywatel Białorusi

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali grupę pięciu nielegalnych imigrantów z Iraku.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Grudziądza zatrzymali grupę pięciu nielegalnych imigrantów z Iraku. Przewoził ich 32-letni obywatel Białorusi.

We wtorek przed godziną 4:00 grudziądzcy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. W trakcie kontroli policjanci zobaczyli, że w pojeździe jest pięciu pasażerów, spośród których jeden znajdował się w bagażniku. – Ustalono także, że kierującym jest 32-letni obywatel Białorusi, natomiast pasażerowie to mężczyźni w wieku 18 – 27 lat pochodzący z Iraku. Początkowo osoby te twierdziły, że jadą do pracy, ale nie potrafiły przekazać żadnych szczegółów – mówi podkom. Robert Szablewski z grudziądzkiej policji.

Funkcjonariusze następnie ustalili, że jedynie Białorusin posiada dokumenty uprawniające go do przebywania na terenie Polski. Pozostali mężczyźni nie posiadali dokumentów zezwalających im na pobyt na terytorium RP. – Policjanci powiadomili Straż Graniczną o zatrzymaniu osób, którzy najprawdopodobniej przebywają nielegalnie na terytorium Polski – wyjaśnia podkom. Szablewski.

Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom straży granicznej. Zatrzymany obywatel Białorusi będzie odpowiadał za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści