Bydgoszcz
14C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 14 • L 13
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNielegalnie sprzedawał tytoń. Wpadł na gorącym uczynku w Fordonie
17.02.2019 | 08:49

Nielegalnie sprzedawał tytoń. Wpadł na gorącym uczynku w Fordonie

Na zdjęciu: Mężczyzna został zatrzymany. Następnie zdecydowano o zatosowaniu wobec niego policyjnego dozoru.

Fot. KWP

20 worków strunowych tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z fordońskiego komisariatu w samochodzie 23-latka zatrzymanego do kontroli drogowej.

W poniedziałek (11.02.2019) około godziny 15:40 uwagę patrolu z komisariatu w Fordonie zwróciło auto, którego kierowca przez okno podał nieznanej kobiecie worek, po czym pośpiesznie odjechał. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Nerwowe zachowanie kierowcy audi wzbudziło podejrzenia policjantów. Szybko przekonali się, że ich podejrzenia były słuszne.

Po sprawdzeniu pojazdu, na tylnej kanapie, mundurowi znaleźli 20 worków strunowych z zawartością  tytoniu bez znaków akcyzowych. Po sprawdzeniu i zważeniu okazało się, że jest to ponad 15 kilogramów krajanki tytoniowej. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze oraz  inne przedmioty świadczące o tym, że mieszkaniec Malborka prowadzi nielegalną sprzedaż tytoniu.

W związku z tym 23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. W tym czasie fordońscy policjanci zwrócili się do funkcjonariuszy w Malborku, by ci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny, gdyż nielegalnego tytoniu ten mogło być znacznie więcej. W wyniku przeszukania ujawniono 22 tabletki extasy, 2,17g marihuany, 8,66 kg tytoniu bez akcyzy oraz znaczną ilość gotówki.

Następnego dnia (12.02.2019) mężczyzna został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty: posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz posiadania narkotyków. Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym zastosował wobec mieszkańca Malborka policyjny dozór. Sprawa ma charakter rozwojowy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści