Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nielegalny towar na bydgoskim targowisku. Handlarzy namierzyli kryminalni z Wyżyn

Dodano: 22.11.2022 | 22:36

Na zdjęciu: Podrobiony towar zabezpieczyli kryminalni z Wyżyn.

Fot. KWP Bydgoszcz

Nieoryginalną odzież i obuwie sprzedawali na jednym z targowisk na Wyżynach dwaj handlarze. Mężczyźni zostali zatrzymani i już mają postawione zarzuty.

Mężczyzn na targowisku namierzyli kryminalni z komisariatu na Wyżynach. Handlarze – jak wynika z relacji funkcjonariuszy – oferowali do sprzedaży podrobione rzeczy. – Na jednym stoisku były to ubrania z podrobionymi logami różnych markowych firm, natomiast na drugim 22-latek oferował do sprzedaży podrobione obuwie znanych markowych firm – mówi nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jak słyszymy od funkcjonariuszy, mężczyźni oferowali wszystkie produkty do sprzedaży za bardzo niską cenę. Wiadomo też, że w toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono m.in. niemal 220 par obuwia, jakie oferował młodszy z mężczyzn. Zarówno 22-, jak i 29-latka zatrzymano. Obaj zostali dowiezieni do komisariatu na Wyżynach, gdzie usłyszeli zarzuty związane z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej. – Policjantów w prowadzonym postępowaniu wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy – dodaje Słomski.

Teraz o losie mężczyzn zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Nielegalny towar na bydgoskim targowisku. Handlarzy namierzyli kryminalni z Wyżyn
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments