Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 15
27C
Nd
27C
Pon
28C
Wt
24C
Sr
25C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNielegalny towar wartości blisko miliona złotych na trasie w regionie. Kontrabandę przechwycili funkcjonariusze
18.08.2020 | 12:11

Nielegalny towar wartości blisko miliona złotych na trasie w regionie. Kontrabandę przechwycili funkcjonariusze

Na zdjęciu: Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 300 kartonów z nielegalnymi papierosami. Ich wartość oceniono na ponad 800 tys. złotych.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa / mat. prasowe

Ponad milion sztuk papierosów bez znaków akcyzy o wartości ponad 840 tysięcy złotych przechwycili na drodze krajowej nr 15 funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. – Skarb Państwa mógł na nielegalnym towarze stracić ponad milion złotych – mówi Bartosz Stróżyński, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze zatrzymali kilka dni temu do kontroli 57-letniego kierowcę samochodu ciężarowego na DK 15 w powiecie wąbrzeskim. Mężczyzna przekonywał, że nie przewozi żadnego ładunku. W rzeczywistości na pokładzie znajdowało się kilkaset kartonów wypełnionych papierosami.

Funkcjonariusze sprawdzili przejęty towar. Wszystkie kartony były nieoznakowane, natomiast na gilzach znajdował się znak towarowy jednego z producentów wyrobów tytoniowych. – Łącznie zabezpieczyliśmy 300 kartonów, w których znajdowało się 1,2 miliona sztuk papierosów bez znaków akcyzy – wylicza Strożyński.

Jak przekazała IAS, kancelaria prawna reprezentująca właściciela marki złożyła już doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i wniosek o ściganie sprawców. Jak podaje w komunikacie Stróżyński, wartość przejętego podrobionego towaru to ponad 840 tys. złotych.

Na próbie uniknięcia zapłaty podatków mógł stracić również Skarb Państwa. Z tytułu niezapłaconej akcyzy byłaby to kwota przekraczająca milion złotych. – Samochód oraz towar zostały zatrzymane do dalszego postępowania, które prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu – dodaje Bartosz Stróżyński.

Kierowcy ciężarówki za transport nielegalnego towaru grozi wysoka kara finansowa, a nawet więzienie.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści