Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 17 • L 16
15C
Wt
17C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNielegalny tytoń i papierosy na targowisku w Śródmieściu. Zatrzymano jedną osobę
Bydgoszcz_zabezpieczone papierosy, tytoń - KWP Bydgoszcz
22.04.2020 | 21:45

Nielegalny tytoń i papierosy na targowisku w Śródmieściu. Zatrzymano jedną osobę

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli papierosy i tytoń.

Fot. KWP Bydgoszcz

Blisko sześć tysięcy sztuk papierosów oraz niemal półtora kilograma tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy zatrzymali 57-letnią kobietę.

Zatrzymania dokonali policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. – Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komisariatu na Śródmieściu ustalili, że jedna z mieszkanek tego osiedla posiada papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy i przechowuje je na jednym z targowisk – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci nie mylili się. Podczas dojazdu na miejsce, podejrzewaną kobietę zauważyli w ustalonym miejscu jej pracy, gdy w reklamówce przezroczystej trzymała tzw. rygiel papierosów. – Policjanci od razu stwierdzili, że nie są one opatrzone polskimi znakami akcyzy – dodaje Kowalska. 57-latkę zatrzymano, a podczas wykonywanych czynności zabezpieczyli w sumie ponad sześć tysięcy sztuk papierosów oraz niemal półtora kilograma tytoniu.

Jak słyszymy, kobiecie zostaną postawione zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. – Odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy – informuje Lidia Kowalska. Wiadomo też, że materiały sprawy trafią do urzędników celnych. Wiadomo, że dochody Skarbu Państwa w wyniku tej działalności kobiety określono na ponad 7 tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści