Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 0 • L -3
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaNiemcz wybrał sołtysa. Znamy pełen skład władz sołectw w gminie Osielsko
Osielsko_SG (4)
01.03.2019 | 10:43

Niemcz wybrał sołtysa. Znamy pełen skład władz sołectw w gminie Osielsko

Na zdjęciu: Gmina Osielsko.

Fot. Stanisław Gazda

W środę, 27 lutego odbyły się wybory w sołectwie Niemcz. Były to ostatnie z serii głosowań na nowych sołtysów w gminie Osielsko.

Tak jak zapowiadaliśmy, o stanowisko ubiegały się dwie panie – dotychczasowa sołtys Krystyna Lachowska i popierana przez Grupę Inicjatywną Sąsiedzi Małgorzata Rutka. W głosowaniu lepsza okazała się Lachowska, pokonując kontrkandydatkę w stosunku 92:58. Tym samym ponownie będzie ona pełnić tę funkcję. Warto dodać, że Lachowska jest też członkiem rady gminy Osielsko. Do rady sołeckiej Niemcza wybrano natomiast: Zbigniewa Bujnickiego, Bogusława Kotlarza, Jolantę Eksterowicz, Annę Deptułę oraz Henryka Pińkowskiego.

Po wyborach w Niemczu poznaliśmy pełny skład nowych sołtysów w gminie Osielsko. Sołtysem w Niwach i Wilczu ponownie został Ireneusz Kraszkiewicz, w Osielsku – Konrad Cichański, a w Jarużynie – Danuta Szatkowska-Rzepka. Nowych sołtysów mają natomiast mieszkańcy Maksymilianowa (Daniel Kossakowski zastąpił Czesława Betynę) Bożenkowa (Jolanta Alichniewicz zastąpiła Danutę Wędzińską) i Żołędowa (Violetta Frelichowska zastąpiła Stanisława Mikulskiego).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści