Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 13 • L 12
16C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNiemowlę wypadło z okna na drugim piętrze. Jej ojciec miał prawie dwa promile alkoholu we krwi
śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - na sygnale - MR
11.05.2020 | 18:44

Niemowlę wypadło z okna na drugim piętrze. Jej ojciec miał prawie dwa promile alkoholu we krwi

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb w poniedziałkowy poranek.

Na zdjęciu: Na miejsce wypadku zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Fot. Maciej Rejment

Do szpitala w Płocku została przetransportowana czternastomiesięczna dziewczynka, która w poniedziałek (11 maja) o poranku wypadła z okna na drugim piętrze jednego z bloków w centrum Włocławka.

Do dramatycznego zdarzenia doszło tuż przed godziną 9:00. – Dyżurny policji we Włocławku otrzymał informację, że do jednej z przychodni w mieście przyszedł ojciec trzymający na rękach dziecko, które miało wypaść z okna na drugim piętrze w bloku – relacjonuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Dziewczynce pomocy udzielił w przychodni lekarz, natomiast kilkanaście minut później zapadła decyzja o tym, aby dziecko przetransportować do szpitala dziecięcego, stąd na miejsce zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym dziewczynkę przetransportowano do placówki w Płocku. Jednocześnie, włocławscy policjanci którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, zatrzymali do sprawy ojca dziecka. – 33-latek w chwili zdarzenia sprawował opiekę nad dwójką dzieci, tj. 14-miesięczną dziewczynką i 6-letnim chłopcem – mówi Szefler-Ciupińska. Wiadomo też, że matka dzieci w momencie zdarzenia była w pracy, o zdarzeniu została poinformowana i potem zapewniła opiekę 6-latkowi.

Jak słyszymy od włocławskich policjantów, 33-latka przebadano alkomatem. – Badanie wykazało, iż mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie – mówią funkcjonariusze. Śledczy prowadzą czynności pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści