Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNiemowlę zmarło po przewiezieniu do szpitala. Jego rodzice z zarzutami i w areszcie
13.10.2021 | 13:15

Niemowlę zmarło po przewiezieniu do szpitala. Jego rodzice z zarzutami i w areszcie

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali rodziców dziecka. Oboje usłyszeli zarzuty, a najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Fot. Archiwum

W grudziądzkim szpitalu zmarło sześciotygodniowe niemowlę. Jego rodzice najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

O śmierci sześciotygodniowej dziewczynki, policjanci zostali powiadomieni w niedzielę (10 października). – Jak ustalono w toku prowadzonych czynności, niemowlę zostało przetransportowane do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego z jednego z mieszkań na ul. Groblowej w Grudziądzu. Mimo szybko podjętej reanimacji, nie udało się uratować dziewczynki – mówi podkom. Robert Szablewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

W toku prowadzonych czynności, funkcjonariusze przesłuchali świadków, a do sprawy zatrzymali rodziców dziecka: 30-letniego mężczyznę i 31-letnią kobietę. Oboje zostali już przesłuchani w grudziądzkiej Prokuraturze Rejonowej. Śledczy postawili obojgu zarzuty. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad sześciotygodniową córką. – Nie przyznał się do stawianego zarzutu, zaprzeczył, aby stosował przemoc wobec dziecka – precyzuje w rozmowie z nami prok. Magdalena Chodyna, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Prokuratura postawiła z kolei matce zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak się dowiadujemy w prokuraturze, 31-latka przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia zgodne z tym materiałem, który już został zgromadzony w toku prowadzonego postępowania.

Na biurko grudziądzkich śledczych wpłynęły już wstępne wyniki sekcji zwłok niemowlęcia. – Przyczyną zgonu dziecka nie był uraz – dodaje prok. Chodyna i podkreśla, że biegli pobrali materiał zmarłej do dalszych badań histopatologicznych. Wiadomo też, że rodzice dziewczynki trafili do aresztu. Sąd podczas wtorkowego (12 października) posiedzenia aresztowego, przychylił się do wniosku prokuratury i wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższych trzech miesięcy.

Ojcu dziecka grozić może kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności, zaś matce – do pięciu lat.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści