Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 18 • L 14
19C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
23C
Sob
23C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNiepowtarzalna okazja. Pokaz filmu i zwiedzanie w fabryce
Bdg_Stomil_5_7-2015
12.12.2018 | 11:36

Niepowtarzalna okazja. Pokaz filmu i zwiedzanie w fabryce

Na zdjęciu: Fabryka Stomilu otworzy się na zwiedzających.

Fot. Pit1233/wikipedia

W najbliższy piątek nadarzy się wyjątkowa okazji do zwiedzania fabryki Stomilu, a także obejrzenia w niej filmu. Wszystko w ramach cyklu Przemysłowa Historia Bydgoszczy.

Na początek wszyscy chętni będą mogli zwiedzić prawie stuletnią fabrykę Stomilu. Następnie przeniosą się do specjalnie przygotowanego pomieszczenia w hali, gdzie zaprezentowane zostaną dwa filmy – krótki dokument Marcela Łozińskiego – „Happy End” oraz fabularne „Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy” Jerzego Gruzy z udziałem Zdzisława Maklakiewicza i Leona Niemczyka.

Wydarzenie w Stomilu to ostatni tegoroczny odcinek Przemysłowej Historii Bydgoszczy organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury. Projekcja zrealizowana będzie pod szyldem Przeźroczy – festiwal o tej nazwie łączy analogową przeszłość z cyfrową przyszłością i przedstawia nowe nurty w polskim kinie, jednocześnie odwołując się do filmowych tradycji. Gościem specjalnym wydarzenia będzie właściciel starego sprzętu analogowego do projekcji na taśmie filmowej, kinooperator Kazimierz Baszczyński. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Koloroffon.

Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego „Stomil” powstały w 1920 roku jako zakłady „Kauczuk”. Nazwę zmieniły na początku lat 70. Specjalizują się m.in. w produkcji węży gumowych do urządzeń hydraulicznych.

Początek zaplanowano na godz. 18.00 w fabryce przy ul. Toruńskiej 155. Wstęp wolny.


Powiązane treści