Niespodziewana porażka Artego. Punkty pojechały do Lublina

Dodano: 16.02.2019 | 20:19

Na zdjęciu: Koszykarki Artego Bydgoszcz przegrały w sobotę z AZS UMCS Lublin.

Artego Bydgoszcz przegrało na własnym parkiecie z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin w sobotnim meczu Basket Ligi Kobiet. Mecz był wyrównany, ale to lublinianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Mecz od początku miał wyrównany przebieg. W końcówce I kwarty przyjezdne odskoczyły na kilka punktów i utrzymywały prowadzenie przez całe spotkanie. W III kwarcie ich przewaga wynosiła już nawet trzynaście punktów (43:56), jednak jeszcze w tej samej odsłonie – głównie dzięki rzutom osobistym Dragany Stanković – Artego zdołało zbliżyć się do lublinianek na cztery oczka. W IV kwarcie przewaga stopniała nawet do jednego punktu, ale wówczas celnie za trzy rzuciła Kateryna Rymarenko. Bydgoszczanek nie było stać na kolejny zryw i AZS UMCS wygrał 76:72.

Dla Artego była to piąta porażka w szesnastym meczu tego sezonu. AZS UMCS wygrał po raz dziewiąty. Ma tyle samo porażek.

W następny weekend bydgoszczanki zagrają na wyjeździe z Arką Gdynia.

18. kolejka Basket Ligi Kobiet
ARTEGO BYDGOSZCZ – PSZCZÓŁKA POLSKI CUKIER AZS UMCS LUBLIN 72:76 (15:21, 16:18, 21:17, 20:20)

Artego: Stanković 20 (6 zb.), Międzik 15 (4×3), Szott-Hejmej 12, Morrison 10 (8 zb.), McBride 1 oraz Radocaj 6 (6 as.), Hornbuckle 6, Poboży 2.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS: Kiesel 18, Greene 17 (10 zb.), Batulija 7, Mistygacz 3, Szajtauer 0 (8 zb.) oraz Rymarenko 17 (4×3), Adamowicz 11, Poleszak 2, Cebulska 1.