Bydgoszcz
-9C
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleNiespodziewana wizyta policjantów. Poszukiwany do odbycia kary jest już w rękach wymiaru sprawiedliwości
policja - na sygnale - SF-3
15.11.2020 | 10:12

Niespodziewana wizyta policjantów. Poszukiwany do odbycia kary jest już w rękach wymiaru sprawiedliwości

Na zdjęciu: Policjanci w czwartek zatrzymali na terenie gminy Szubin mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary więzienia przez sąd w Brodnicy.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Szubińscy policjanci zatrzymali w czwartek mężczyznę poszukiwanego do odbycia kilku miesięcy pozbawienia wolności. Wniosek o ściganie 46-latka wydał sąd w Brodnicy.

Kilka miesięcy temu wspomniany sąd skazał mężczyznę na sześć miesięcy więzienia. Ten jednak nie stawił się do zakładu karnego, a zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci mieli informacje, że może ukrywać się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. A konkretnie – jak wynikało z docierających do nich sygnałów – w jednym z mieszkań na terenie Szubina.

Miejscowi funkcjonariusze złożyli mu więc wizytę w dzień po Święcie Niepodległości – w czwartek, 12 listopada. – 46-latek nie krył zdziwienia, gdy zobaczył mundurowych – podkreśla podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nakle. Ale sprawdzenie danych mężczyzny nie pozostawiło wątpliwości, że jest to poszukiwany. – Został więc zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc – dodaje Andrzejewska.

W piątek natomiast policjanci przewieźli zatrzymanego do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe pół roku, odsiadując wyrok za przestępstwo z przeszłości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści