Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Niespodziewane potknięcie siatkarzy. BKS Visła przegrał w Kluczborku

Dodano: 20.12.2020 | 15:23
Jewgienij Karpinskii, Jan Galabov, Kamil Gutkowski, Patryk Łaba, Patryk Strzeżek

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano czternastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze niespodziewanie przegrali w sobotę z Mickiewiczem Kluczbork.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

To nie był udany weekend dla bydgoskich drużyn siatkarskich w rozgrywkach ligowych. W piątek przegrały zawodniczki Pałacu, natomiast w Tauron I Lidze niespodziewane potknięcie zanotował BKS Visła.

Zespół Marcina Ogonowskiego zakończył 2020 rok serią trzech wyjazdowych pojedynków. Wszystkie zakończyły się po pięciosetowych bojach. Po wygranej przed tygodniem w Świdniku, w tygodniu bydgoscy siatkarze ulegli BBTS-owi Bielsko-Biała w rewanżowym meczu o puchar Tauron I Ligi, natomiast w 14 kolejce nieoczekiwanie przegrali z Mickiewiczem Kluczbork.

Bydgoski zespół pewnie wygrał pierwszego seta 25:21, a w drugim prowadził już nawet sześcioma punktami (18:12, 19:13). Gospodarze w końcówce odrobili straty i następnie wygrali seta do 22. Trzecia partia to kolejna wygrana bydgoszczan, a czwartą znów na swoją korzyść rozstrzygnęli miejscowi. W tie-breaku mieliśmy powtórkę z drugiego seta, tj. wysokie prowadzenie bydgoskiej drużyny, które znów odrobili gospodarze, wśród których brylował były siatkarz bydgoskiej drużyny Łukasz Owczarz, zdobywca 24 punktów. Decydującego seta zespół z Kluczborka wygrał 18:16. Bydgoszczanie w tabeli pozostali na trzecim miejscu, ale ich strata do prowadzącego zespołu z Lublina wynosi już osiem punktów.

Drużyna Marcina Ogonowskiego zakończyła już ligowe występy w tym roku. Na kolejny mecz bydgoskiego zespołu przyjdzie nam poczekać aż do 9 stycznia 2021 r., kiedy to BKS Visła zagra na początek rundy rewanżowej z MCKiS Jaworzno.

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 14 KOLEJKA – 19.12.2020 R.
MICKIEWICZ KLUCZBORK – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 3:2 (21:25, 25:22, 20:25, 25:19, 18:16)

MICKIEWICZ: Sternik 2, Frankowski 15, Toma 11, Owczarz 24, Bułkowski 11, Mucha 3 oraz Łysiak (libero), Kulik 2, Szablewski, Lewandowski 7.

BKS VISŁA: Masny 4, Kosiba 20, Kowalski 7, Strzeżek 19, Gutkowski 8, Gałązka 4 oraz Bonisławski (libero), Łaba 3, Kaźmierczak, Galabov 3, Marcyniak 11.

Sędziowali: Paweł Kapica, Grzegorz Kaczmarzyk.
Komisarz Tauron Ligi: Jerzy Zwierko.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Łukasz Owczarz (Mickiewicz Kluczbork).

Szymon Fiałkowski