Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 2 • L -1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNiespokojny dzień i noc na Wojska Polskiego. Zniszczony przystanek i potrącenie pieszego
16.11.2019 | 14:45

Niespokojny dzień i noc na Wojska Polskiego. Zniszczony przystanek i potrącenie pieszego

Z przystanku na Wyżynach nie skorzystał jeszcze ani jeden pasażer, ale wiata już nadaje się do całkowitej wymiany.

Na zdjęciu: Do zniszczenia przystanku przy ulicy Wojska Polskiego w rejonie pasażu handlowego i stacji Shell doszło w piątek po południu.

Fot. Eryk Dominiczak

Na nietypowy widok mogli natknąć się mieszkańcy Wyżyn, którzy w piątkowe popołudnie i wieczór przechodzili ulicą Wojska Polskiego w rejonie stacji Shell i Kauflanda. Przy nieoddanej jeszcze do użytku remontowanej trasie tramwajowej straszyła bowiem kompletnie zdewastowana wiata przystankowa.

Zniszczenia są tak duże, że wiata w całości nadaje się do wymiany. Pogięta konstrukcja oraz rozbite szkło mogłyby wskazywać na groźny wypadek. Tyle tylko, że ani policja ani straż pożarna dokładnie w tym miejscu nie interweniowały. Wiadomo było jedynie, że w piątek przed południem wiata była jeszcze jak nowa. W internecie tradycyjnie pojawiło się wiele wersji, ale w tym wypadku w grę nie wchodzi ani samochód, który wypadł z drogi ani tym bardziej nadzwyczajny akt wandalizmu (zniszczenia są tak rozległe, że nie byłaby ich w stanie dokonać nawet grupa szczególnie agresywnych osób).

Powód, jak ustaliliśmy nieoficjalnie, jest bardziej prozaiczny. Od jednej z osób, która zapewnia, że widziała zdarzenie, dowiedzieliśmy się, że za demolkę przystanku odpowiada… dźwig samochodowy (tzw. HDS). Miał on w piątkowe popołudnie podczas prac zahaczyć o wiatę, niszcząc ją w zasadzie doszczętnie. Bezpośrednio po zdarzeniu nie była ona jednak w żaden sposób zabezpieczona (patrz zdjęcie powyżej), taśmy odgradzające pojawiły się tam dopiero w sobotę.

W nocy z piątku na sobotę niedaleko feralnego przystanku doszło do jeszcze jednego zdarzenia. Około godziny drugiej doszło tam do potrącenia pieszego przechodzącego przez ulicę. Poszkodowany trafił do szpitala, w momencie zdarzenia był nietrzeźwy. Policja ustala okoliczności zajścia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xsik
xsik
1 rok temu

Nasi drogowcy to miłośnicy świateł ! niedaleko ok 100 m dalej przed BIedronką są kolejne !!! natomiast nie widzą, że np na ogrodach nie świeci się co druga lampa !!!

Powiązane treści