[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
1

Niestrzelony karny i gol w końcówce. Zawisza przegrał ze Świtem

Dodano: 05.11.2022 | 20:13

Na zdjęciu: Piotr Okuniewicz (przy piłce, obok Maciej Koziara) na początku drugiej połowy nie wykorzystał rzutu karnego. Zawisza przegrał dzisiaj ze Świtem Skolwin/Szczecin.

To mecz, o którym piłkarze „niebiesko-czarnych” powinni jak najszybciej zapomnieć. Zawisza przegrał dzisiaj (5 listopada) na własnym boisku ze Świtem Skolwin/Szczecin 0:1 (0:0) w meczu piętnastej kolejki grupy II III-ligowych rozgrywek.

Pojedynek przy Gdańskiej 163 nie był porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie było dużo walki, ale za to mało składnych akcji tak pod jedną, jak i drugą bramką. Po przerwie to gospodarze mieli doskonałą okazję do strzelenia gola. Na samym początku drugiej części meczu, faulowany przy wyskoku do piłki był Adam Paliwoda, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Piotr Okuniewicz jednak przeniósł piłkę nad bramką gości.

Gdy wydawało się, że mecz przy Gdańskiej 163 zakończy się bezbramkowym remisem, w doliczonym czasie gry goście mieli rzut rożny, po centrze do piłki najwyżej wyskoczył Patryk Baranowski i pokonał bramkarza gospodarzy. Po zakończonym meczu, piłkarze mieli rozmowę z kibicami, a później zamknęli się w szatni.

Przed bydgoszczanami jeszcze dwa ligowe mecze w tym roku. Najbliższy – w sobotę (12 listopada) na wyjeździe z Unią Solec Kujawski (początek o 13:00).

III LIGA, GRUPA II – RUNDA JESIENNA – SEZON 2022/2023 – 15 KOLEJKA – 5.11.2022 R.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – ŚWIT SKOLWIN/SZCZECIN 0:1 (0:0)
Bramka: Patryk Baranowski 90+3′

ZAWISZA: Michał Oczkowski – Urbański, Sochań, Paliwoda – Nowak, Żelazo (74′ Serwach), Mielcarek (80′ Wędzelewski), Rugowski – Żylski, Okuniewicz (80′ Falciano Santos), Koziara.

ŚWIT: Matłoka – Hulisz, Wojdak, Kuzko, Żolik – Synytsia, Białczyk, Ładziak, Kujawa, Kapelusz – Kędziora.