Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNietuzinkowa akcja bydgoszczanki. Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy
09.03.2016 | 01:42

Nietuzinkowa akcja bydgoszczanki. Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

Sporym refleksem, a także odwagą wykazała się minionej niedzieli kobieta, zatrzymując mężczyznę w stanie upojenia alkoholowego poruszającego się samochodem.

Na zdjęciu: Kobieta wykorzystała moment nieuwagi kierowcy i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki.

Fot. FreeImages

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla corsy, który jechał w niedzielę późnym popołudniem ulicą Szubińską. Potencjalne niebezpieczeństwo ze strony 41-latka zażegnała poruszająca się za nim kobieta.

Jak relacjonują policjanci, około godziny 18:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o pijanym kierującym. Zatrzymania mężczyzny miała dokonać sama zgłaszająca. – Z informacji od kobiety wynikało, że opel corsa jechał od strony Białych Błot, poruszając się tzw. wężykiem. Bydgoszczanka cały czas jechała za nim, a gdy jego pojazd się zatrzymał, postanowiła interweniować – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Kobieta wysiadła ze swojego auta i podeszła do opla. Otworzyła drzwi od strony kierowcy i wyczuła od niego woń alkoholu. Nie zastanawiając się długo, wyciągnęła kluczyki ze stacyjki i wezwała mundurowych. – Niewątpliwie jej reakcja zasługuje na pochwałę. Cały czas przypominamy, aby zgłaszać podejrzane sytuacje na drodze. Kto wie, być może w ten sposób ocalimy czyjeś życie – podkreśla Słomski.

Patrol wysłany na ulicę Szubińską przejął pijanego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało ponad trzy promile alkoholu w organizmie. 41-letniemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Trafił także do policyjnego aresztu. Odpowie teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości – grozi mu za to grzywna oraz utrata prawa jazdy na kilka lat.


Powiązane treści