[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nietypowa kontrola ITD na drodze krajowej w regionie. Zatrzymali ciężarówkę zarejestrowaną jako… pomoc drogowa

Dodano: 23.07.2021 | 13:40

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 lipca na DK 15.

Fot. GITD

Nietypowy pojazd zatrzymali w mijającym tygodniu inspektorzy transportu drogowego na drodze krajowej nr 15.

We wtorek (20 lipca), na krajowej „piętnastce” patrol z inowrocławskiego oddziału ITD zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej samochód ciężarowy ze skrzynią ładunkową. Pojazd wracał do bazy przedsiębiorstwa po rozładunku przewożonej wcześniej blachy.

Inspektorów zaskoczyły dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Okazało się, że nie jest to samochód ciężarowy, lecz… pojazd specjalny pomocy drogowej. Samochód nie posiadał bowiem specjalnie przystosowanego nadwozia do wykonywania funkcji pomocy drogowej ani wymaganego oznakowania i wyposażenia – informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego.


CZYTAJ TAKŻE: Sklepy sieci Biedronka otwarte także w niedziele!


Ciężarówka miała natomiast opony o różnej rzeźbie bieżnika na tej samej osi, co jest niedozwolone. Pojazd poruszał się po drogach mimo nieważnego badania technicznego, a zainstalowany w nim tachograf analogowy nie miał aktualnego sprawdzenia okresowego. W tej sytuacji inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a wobec jego właściciela wszczęli postępowanie administracyjne. Za stwierdzone nieprawidłowości przewoźnikowi grozi kara pieniężna.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments