Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNieudana misja ratunkowa. Piłkarze Polonii zdegradowani do klasy okręgowej
IV liga piłki nożnej_ KP Polonia Bydgoszcz - Chełminianka Chełmno_ SF (1)
01.06.2019 | 20:01

Nieudana misja ratunkowa. Piłkarze Polonii zdegradowani do klasy okręgowej

W przyszłym sezonie w IV lidze zagrają trzy bydgoskie drużyny.

Na zdjęciu: Piłkarze Polonii przegrali w Pakości i spadli do grupy I klasy okręgowej.

Nowy trener nie okazał się zbawcą Polonii. Bydgoscy piłkarze przegrali w Pakości i spadli do grupy I klasy okręgowej, ale z drugiej strony zapewnili pozostanie… Budowlanemu KS.

Piłkarze Budowlanego KS już o 11:00 rozpoczęli swój ligowy mecz we Włocławku z Włocłavią. Na stadionie przy ul. Leśnej kibice nie doczekali się goli, a jak się później okazało remis okazał się sprawiedliwym rezultatem dla obu drużyn, bo zarówno Włocłavia, jak i Budowlany KS zapewniły sobie utrzymanie w gronie czwartoligowców w przyszłym sezonie.

IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ – SEZON 2018/2019 – 31 KOLEJKA – 1.06.2019 R.
WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK – BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ 0:0

Remigiusz Podraza raptem wczoraj został zaprezentowany jako nowy trener piłkarskiej Polonii, a już dzisiaj wiadomo, że nie udało mu się spełnić zadania, jakim było utrzymanie drużyny w szeregach czwartoligowców. „Biało-czerwoni” przegrali na wyjeździe z Notecianką Pakość. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo już w 18′ minucie prowadzenie pakoskiej drużynie dał Przemysław Swójnóg, po pół godzinie gry na 2:0 podwyższył Marcin Słowiński, a tuż przed przerwą trzeciego gola strzelił jeszcze Bartłomiej Delekta. Prowadzenie mogło być jeszcze efektowniejsze, ale Szymon Kmiecik obronił rzut karny wykonywany przez Mikołaja Bednarka. W drugiej części, Polonia ruszyła do odrabiania strat i w ciągu dziesięciu minut udało jej się strzelić dwa gole, a zrobili to Przemysław Januszewski i Sebastian Pacek. Jednak nawet gra z przewagą jednego zawodnika w samej końcówce nie zmieniła losów spotkania.

NOTECIANKA PAKOŚĆ – POLONIA BYDGOSZCZ 3:2 (3:0)

Za tydzień, bydgoskie zespoły rozegrają mecze 32 kolejki IV ligi przed własną publicznością. Budowlany KS podejmie Wisłę Nowe (sobota, 11:00 – ul. Sielska), zaś Polonia gościć będzie Włocłavię (sobota, 12:00 – ul. Sportowa).