Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeNieudana pogoń koszykarzy. Enea/ABRAMCZYK Astoria przegrała pierwszy mecz ćwierćfinałowy [ZDJĘCIA]
20.04.2024 | 23:30

Zdjęcia:

Mecz nie układał się po naszej myśli, musieliśmy w drugiej połowie zaryzykować – mówił trener „Asty” Aleksander Krutikow. Bydgoscy koszykarze pierwszy mecz ćwierćfinałowy przegrali, ale już jutro (21 kwietnia) mają okazję do rehabilitacji i wyrównania rywalizacji.

W ćwierćfinale Bank Pekao I Ligi Koszykarzy, Enea/ABRAMCZYK Astoria mierzy się z Weegree AZS-em Politechniką Opolską. W fazie zasadniczej, „Asta” nie dała szans drużynie z Opola, wygrywając z nią 81:59, ale ten wynik nie ma już znaczenia. Bo dzisiaj w ćwierćfinale to przyjezdni zagrali dużo lepiej.

Już sam początek meczu w Sisu Arenie był dla „Asty” niczym kubeł zimnej wody – szybko zrobiło się 8:0 dla przyjezdnych. Potem było 10:2, 14:3, 16:5 dla opolan. Wysokie prowadzenie utrzymywało się do połowy drugiej kwarty, wtedy gospodarze zbliżyli się na punkt (31:32), gdy zza linii 6,75 m trafił Mateusz Kaszowski. Zespół z Opola utrzymywał jednak bezpieczną przewagę. W czwartej kwarcie miejscowi ruszyli do odrabiania strat. Po akcjach Małgorzaciaka najpierw było 70:72, 76:78, a po trójce Walkera gospodarzom udało się nawet doprowadzić do remisu 79:79, jednak decydującą akcję przeprowadzili goście, a na pięć sekund przed końcem zwycięskie punkty zdobył dla rywali Kareem Reid.

– Bardzo słabo zagraliśmy zwłaszcza w pierwszej połowie przeciwko wysokim zawodnikom gości – oceniał na gorąco trener Krutikow i dodawał: – Nie ma co tutaj ukrywać, oni dominowali w pierwszej połowie, zdobywając 46 punktów spod kosza, a my 22.

Okazja do rewanżu już w niedzielę, 21 kwietnia. Mecz w Sisu Arenie o 18:00, a rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do trzech wygranych spotkań.

KOSZYKÓWKA – BANK PEKAO I LIGA KOSZYKARZY – SEZON 2023/2024 – PLAY-OFF, ĆWIERĆFINAŁ – I MECZ – 20.04.2024 R.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ – WEEGREE AZS POLITECHNIKA OPOLSKA 79:81 (19:23, 19:22, 17:20, 24:16)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Weegree AZS Politechniki Opolskiej. Drugi mecz w niedzielę, 21 kwietnia w Bydgoszczy (18:00, Sisu Arena)

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA (trener Aleksander Krutikow): Kiwilsza 13 (5 zb.), Małgorzaciak 8 (2×3), Jeszke 7 (1×3, 5 zb.), Kaszowski 3 (1×3), Zegzuła – Walker 18 (3×3), Wińkowski 11 (1×3, 5 zb.), Ulczyński 10 (2×3), M. Pluta 6 (1×3), Stupnicki 3 (1×3), Burczyk, Śmigielski.

WEEGREE AZS POLITECHNIKA (trener Robert Skibniewski): Reid 24 (5 zb.), Kobel 17 (3×3, 5 zb., 5 as.), Rutkowski 16 (3×3, 8 zb., 5 str.), Jodłowski 13 (6 zb.), Lis 5 (1×3) – Białachowski 4, Kaczmarzyk 2, Maciejak.

Sędziowali: Damian Ottenburger, Marcin Olejnik, Marta Malczewska.
Komisarz I Ligi Koszykówki: Krystian Góralski.
Widzów: 1.200.