Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNieudana pogoń Polonii. BKS tylko zremisował [ZDJĘCIA]
IV liga piłki nożnej_ Budowlany KS Bydgoszcz - Kujawianka Izbica Kujawska - JS (5)
25.03.2019 | 21:59

Nieudana pogoń Polonii. BKS tylko zremisował [ZDJĘCIA]

Piłkarze w IV lidze rozegrali 19 kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: W taki sposób, w 5' minucie prowadzenie BKS-owi Bydgoszcz w meczu z Kujawianką dał Rafał Kostkowski.

To nie była udana kolejka dla bydgoskich drużyn grających w rozgrywkach IV ligi. Punkt do swojego dorobku dopisali tylko gracze Budowlanego KS.

Podopieczni Zbigniewa Sieradzkiego mecz z Kujawianką Izbica Kujawska rozpoczęli znakomicie. Już w 5′ minucie strzałem głową, prowadzenie gospodarzom dał Rafał Kostkowski. Przyjezdni do remisu doprowadzili w ostatnich 20 minutach spotkania, a gola wyrównującego strzelił Oleg Tabaka. Dla BKS-u był to czwarty remis w tym sezonie i jednocześnie czwarty w meczu, który bydgoska drużyna zagrała na własnym boisku.

IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ – 19 KOLEJKA – 23.03.2019 R.
BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ – KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA 1:1 (1:0)
Bramki: Rafał Kostkowski 5′ – Oleg Tabaka 73′

BUDOWLANY KS: Tatera – Dusza, Rydzyński, Bogdziński, Żeglarski – P. Dudzik, Włodarczyk, O. Andrzejewski, Bagniewski (72′ Dąbek) – R. Kostkowski, Woźniak (72′ Kortas).

Sędziował: Łukasz Bania (Toruń).
Żółte kartki: R. Kostkowski, Tatera (Budowlany KS).

W dużo gorszych nastrojach z boiska schodzili w sobotę piłkarze KP Polonii. Bydgoski zespół przegrał z Pogonią Mogilno. Pogoń już do przerwy prowadziła 4:0, a gole dla gospodarzy strzelili Jay Jaskólski (dwie, w tym drugiego po błędzie bramkarza Polonii Szymona Kmiecika), Szymon Babiarz i Patryk Perliński. Co ciekawe, cała czwórka w przeszłości grała w bydgoskich drużynach. Po przerwie, „biało-czerwoni” ruszyli do ataków, ale zdołali tylko trzykrotnie pokonać Kacpra Uklejewskiego. Dwukrotnie uczynił to Krystian Born, a raz Łukasz Nowak.

POGOŃ MOGILNO – POLONIA BYDGOSZCZ 4:3 (4:0)
Bramki: Jay Jaskólski 21′, 44′, Szymon Babiarz 32′, Patryk Perliński 37′ – Łukasz Nowak 60′, Krystian Born 67′, 71′

POLONIA: Kmiecik – Twardowski, Kościecha, Gołata, Martin (46′ Koźbiał) – Chruścicki, Sawicki (59′ Łotoszyński), Kubacki, Nowak (80′ Waniak) – Pacek (46′ Born), Dąbek.

Sędziował: Rafał Podlewski (Żnin).
Żółte kartki: Perliński, Wojciechowski, Priebe (Pogoń) – Martin, Chruścicki, Born, Koźbiał (Polonia).

W następnej kolejce, Polonia podejmie u siebie Orlęta Aleksandrów Kujawski (sobota, 12:00; stadion przy ul. Sportowej), zaś Budowlany KS powalczy o punkty w Janikowie z miejscową Unią (sobota, 12:00).