Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nieudany weekend bydgoskich hokeistów. Dwie wysokie porażki

Dodano: 18.11.2015 | 21:29

Do dwóch zwycięstw z początku sezonu zawodnicy BKS-u Bydgoszcz dołożyli dwie przegrane.

Na zdjęciu: Sekcja hokeja wróciła do Budowlanego Klubu Sportowego nieco ponad rok temu.

Fot. BKS Bydgoszcz

W miniony weekend zawodnicy Budowlanego Klubu Sportowego rozegrali dwa wyjazdowe spotkania w grupie północnej II ligi hokeja na lodzie. Konfrontacji z Łódzkim Klubem Hokejowym oraz zespołem Warszawa Capitals nie będą jednak dobrze wspominali.

W dwóch pojedynkach bydgoscy hokeiści stracili bowiem aż 27 bramek. Sami zdobyli jedynie dziesięć – solidarnie po pięć w spotkaniach w Łodzi oraz stolicy. – Od początku wiedzieliśmy, że czeka nas trudne zadanie. Na oba mecze pojechaliśmy zdziesiątkowani kontuzjami. Do gry mogliśmy wystawić zaledwie dwie pełne piątki – wyjaśnia Krzysztof Betka z sekcji hokejowej BKS-u.

Tyle że w pierwszej tercji sobotniego meczu z ŁKH Łódź różnica w liczbie zawodników do gry nie była jeszcze zbyt widoczna. Efekt – prowadzenie bydgoszczan 2:1 po trafieniach Macieja Matusiaka i Marcina Mistery. Im dłużej trwał jednak mecz, tym bardziej zawodnicy z miasta nad Brdą tracili siły, a co za tym idzie – bramki. Drugą odsłonę spotkania ŁKH wygrał 5:2, a trzecią – 4:1. Końcowy wynik – 10:5 dla gospodarzy z łódzkiej „Bombonierki”.

W niedzielę bydgoszczanie otrzymali jeszcze bardziej bolesną lekcję. W spotkaniu z Warszawa Capitals stracili aż siedemnaście goli, z czego dziesięć – w drugiej tercji. Przewaga stołecznych hokeistów ani przez moment nie podlegała dyskusji – inauguracyjną część rywalizacji wygrali oni 4:1, a ostatnią – 3:2.

Zawodnicy BKS-u mają za sobą już cztery spotkania w zreorganizowanej II lidze. Pierwsze dwa zapisali na swoją korzyść dzięki pokonaniu Dragons Gdańsk 4:2 oraz Oliwa Hockey Team 7:5.

Kolejny mecz bydgoskich II-ligowców – w najbliższą sobotę. Na lodowisku w Toruniu podejmą oni zespół Hokej Gdańsk.

14.11.2015 r. (sobota), lodowisko „Bombonierka”, Łódź
ŁKH ŁÓDŹ – BKS BYDGOSZCZ 10:5 (1:2, 5:2, 4:1)
bramki dla BKS-u: Matusiak, Mistera, Kapelski, Małachowski, Chybowski

15.11.2015 r. (niedziela), Torwar, Warszawa
WARSZAWA CAPITALS – BKS BYDGOSZCZ 17:5 (4:1, 10:2, 3:2)
bramki dla BKS-u: Araszewski, Matusiak, Kowalski, Małachowski, Kiliński (rzut karny)

W meczach w Łodzi i Warszawie bydgoski zespół wystąpił w składzie:
– bramkarze: Paweł Rzepiński, Mikołaj Modrzyński,
– obrońcy: Szymon Kiliński, Ireneusz Małachowski, Aleksander Chybowski, Łukasz Rzepiński,
– napastnicy: Radosław Araszewski, Marcin Kapelski, Maciej Niedzielski, Bartłomiej Woźniak, Krzysztof Kowalski, Maciej Matusiak.