87% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 12 • L 12
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNieudany włocławski dwumecz. Zawisza z kolejną porażką w IV lidze [ZDJĘCIA]
21-09-2019_ IV liga kujawsko-pomorska SP Zawisza Bydgoszcz - Włocłavia Włocławek - SF (4)
21.09.2019 | 23:41

Nieudany włocławski dwumecz. Zawisza z kolejną porażką w IV lidze [ZDJĘCIA]

"Niebiesko-czarni" doznali czwartej porażki w tym sezonie IV ligi.

Na zdjęciu: Twardej walki na Sielskiej nie brakowało, ale gracze Zawiszy w meczu z Włocłavią nie zdobyli punktów.

Przyjaźń na trybunach, natomiast na boisku gracze Włocłavii okazali się skuteczniejsi od gospodarzy i z Sielskiej wyjechali z kompletem punktów.

Terminarz IV ligi tak się ułożył, że zespół Zawiszy tydzień po tygodniu grał z drużynami z Włocławka. W poprzedni weekend, „niebiesko-czarni” ulegli Liderowi Włocławek 0:2, a dzisiaj podejmowali Włocłavię, która w lidze jest jak na razie bezkompromisowa – albo wygrywa, albo przegrywa. W porównaniu do ubiegłotygodniowego starcia, trener Zawiszy Jacek Łukomski dokonał kilku zmian. Przede wszystkim, w bramce miejsce Jana Stypczyńskiego (nie znalazł się tym razem w meczowej kadrze) zajął Michał Oczkowski. Na lewej obronie zagrał Mateusz Oczkowski, który zastąpił Bartosza Bąka, a z przodu za Tomasza Prejsa wystąpił Natan Zniszczol, a Patryk Kozłowski w wyjściowym składzie zajął miejsce Jakuba Wituckiego, który zasiadł – podobnie jak Adam Wiśniewski – na ławce rezerwowych. Z kolei w drużynie gości, trener Mirosław Kasiński dwie zmiany przeprowadził jeszcze przed początkiem spotkania. W miejsce pierwotnie awizowanych Piotra Charzewskiego i Roberta Spychalskiego, starcie zaczęli Tomasz Szablewski i Jędrzej Markiewicz.

Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataków. I już w 3′ minucie domagali się odgwizdania zagrania piłki ręką, po tym, jak zablokowany został strzał Tomasza Żylińskiego, jednak arbiter nakazał grać dalej. Włocławianie skupili się na grze w defensywie i rozbijaniu ataków graczy Zawiszy. Tuż przed przerwą przeprowadzili kontrę. Piłkę na własnej połowie przechwycił Mateusz Dewil, który następnie świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Pawła Behlke, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza bydgoszczan. Podobnie było tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie. Zespół Zawiszy ruszył do ataków, ale długo gracze „niebiesko-czarnych” nie byli w stanie zaskoczyć bramkarza Włocłavii. Wydawało się, że przełomowym momentem będzie ostatnich 25 minut spotkania. Bo w 64′ po strzale Adriana Brzezińskiego piłka trafiła w słupek, a do siatki skierował ją Patryk Straszewski.

Jednak w ostatnim kwadransie spotkania, przyjezdni zrobili dwie groźne kontry. Najpierw, w 77′ wychodzącego na czystą pozycję Dewila sfaulował Mateusz Oczkowski, za co został ukarany czerwoną kartką, a Włocłavia tę okazję wykorzystała, bo Łukasz Grube precyzyjnym, płaskim strzałem po ziemi z rzutu wolnego pokonał bramkarza bydgoszczan, a już w doliczonym czasie gry gola pieczętującego wygraną gości strzelił Piotr Szablewski. Zawisza próbował po strzale z dystansu Artura Cielasińskiego, jednakże znów po jego uderzeniu, piłka odbiła się od ręki zawodnika gości. Odgwizdania tego przewinienia domagali się gracze gospodarzy, jednakże podobnie jak na początku spotkania, także i tutaj arbiter okazał się niewzruszony.

Zawisza przegrał czwarty mecz w tym sezonie. Dwa kolejne mecze, drużyna trenera Łukomskiego też rozegra na stadionie przy ul. Sielskiej. W przyszłą sobotę (28.09), rywalem bydgoskiej drużyny będzie ekipa Orląt Aleksandrów Kujawski (16:00, Orlęta formalnie będą gospodarzem tego spotkania), zaś 5 października do Fordonu przyjedzie Pogoń Mogilno (14:00).

IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ – RUNDA JESIENNA, SEZON 2019/2020 – 8 KOLEJKA – 21.09.2019 R.
ZAWISZA BYDGOSZCZ – WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK 1:3 (0:1)
Bramki: Patryk Straszewski 64′ – Paweł Behlke 42′, Łukasz Grube 79′, Piotr Szablewski 90+1′

ZAWISZA: Michał Oczkowski – Cielasiński, Żurowski, Stoppel, Mateusz Oczkowski – Sochań, Kozłowski (68′ J. Witucki), Brzeziński – Zniszczol (46′ Piekuś), Żyliński (64′ A. Wiśniewski), Straszewski (73′ Ruczyński).

WŁOCŁAVIA: Maciej Kasiński – Markiewicz, Szczęsny, T. Szablewski, Kijewski – Behlke (82′ P. Szablewski), Ł. Grube, B. Feter, Wojtylak (77′ Spychalski), Frąckowiak (64′ Charzewski) – Dewil.

Sędziował: Andrzej Sobieszczyk (Aleksandrów Kujawski).
Żółte kartki: Brzeziński, Cielasiński, Witucki, Sochań (Zawisza) – Dewil, Kijewski, Markiewicz (Włocłavia).
Czerwona kartka: Mateusz Oczkowski (Zawisza/78′ – faul).