Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINiewolnicza praca w gospodarstwie niedaleko Bydgoszczy. Trzy osoby oskarżone o handel ludźmi [WIDEO]
labiszyn_handel_ludzmi_KWP
02.05.2017 | 10:10

Niewolnicza praca w gospodarstwie niedaleko Bydgoszczy. Trzy osoby oskarżone o handel ludźmi [WIDEO]

Pięć osób było bitych, poniżanych i zmuszanych do przymusowej pracy - ustalili prokuratorzy.

Na zdjęciu: W takich warunkach oskarżeni przetrzymywali pracowników przymusowych.

Fot. KWP Bydgoszcz / Youtube

Do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy wpłynął akt oskarżenia w sprawie trójki osób, która pod Łabiszynem znęcała się nad grupą mężczyzn i zmuszała ich do niewolniczej pracy w swoim gospodarstwie. Małżeństwu – Marii oraz Wojciechowi H., a także ich synowi Patrykowi H. grozi nawet piętnaście lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 39-latek podejrzany o handel ludźmi. Miał działać razem z rodzicami

Drastyczny proceder wyszedł na jaw we wrześniu ubiegłego roku. Jeden z mężczyzn, którego zmuszali do pracy oskarżeni, próbował targnąć się na swoje życie. 45-latek został uratowany, a wyjaśnienie motywów jego desperackiego kroku umożliwiło zatrzymanie małżeństwa H., a później – również ich 39-letniego syna.

W toku śledztwa okazało się, że rodzinna szajka, wykorzystując krytyczne położenie ofiar, głównie bezdomność, przymuszała ich do pracy, kwaterując ich jednocześnie w warunkach urągających ludzkiej godności (policjanci ujawnili to na filmie, który prezentujemy poniżej). Mężczyźni wykonywali prace w gospodarstwie bez legalnego zatrudnienia. Mieli być także zastraszani, bici, poniżani, a nawet przypalani papierosami. – W sprawie ustalono łącznie pięć osób pokrzywdzonych – wyjaśnia Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Szubinie, która 25 kwietnia skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko całej trójce podejrzanych. Zarzuca się im między innymi znęcanie nad przymusowymi pracownikami, pozbawianie ich wolności oraz handel ludźmi.


Powiązane treści