Bydgoszcz
12C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNiezwykłe fotografie, które powstały w Bydgoszczy. Zobaczyć je można na Starym Rynku
26.07.2016 | 13:00

Niezwykłe fotografie, które powstały w Bydgoszczy. Zobaczyć je można na Starym Rynku

Autorem zdjęć jest 24-letni student Piotr Górny.

Na zdjęciu: Prace studenta można oglądać na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Fot. Piotr Górny

Od ubiegłego piątku (22 lipca) Stary Rynek zdobią zdjęcia wykonane przez utalentowanego studenta matematyki. Na wystawę pt. „Uskrzydlona Bydgoszcz” składają się fotografie dziko żyjących ptaków, które zostały dostrzeżone w naszym mieście.

Organizatorem wspomnianej wystawy jest Piotr Górny – 24-letni student matematyki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który zajmuje się fotografią już od czasów liceum. Interesuje go przede wszystkim dzika przyroda, więc to właśnie ją można zobaczyć na zdjęciach prezentowanych na Starym Rynku. W skład wystawy „Uskrzydlona Bydgoszcz” wchodzi 15 fotografii prezentujących dziko żyjące ptaki. Jak zapewnia autor, wszystkie zdjęcia powstały na terenie Bydgoszczy w latach 2012-2016.

Wśród prezentowanych prac znajdują się m.in. fotografie wyróżnione na międzynarodowych konkursach w Moskwie, Londynie i Paryżu. Wystawa została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Jaki jest cel organizacji tego przedsięwzięcia? – Celem wystawy jest przedstawienie mieszkańcom oraz odwiedzającym Bydgoszcz walorów przyrodniczych miasta, zainteresowanie tematyką dziko występujących ptaków (które zazwyczaj kojarzymy z zimowym dokarmianiem albo wiosennym śpiewem ze szczytów drzew w parkach i lasach). Pod każdą pracą dołączone są informacje – identyfikujące przedstawiany gatunek, podające podstawowe informacje o nim, miejsce i czas wykonania zdjęcia, bądź ciekawostki dotyczące samej fotografii – wyjaśnia Piotr Górny.


Powiązane treści